Halowe ściganie

W trakcie zawodów pod nazwą „Miasto Przyjaciół – Marzenie” odbyły się egzaminy i przebiegi dla zaawansowanych oraz początkujących. Przeprowadzono również kwalifikacje do tegorocznych mistrzostw świata młodzieży, które odbędą się w czerwcu na Węgrzech. Gościem specjalnym imprezy był Emanuel Melain z Francji i jego suczka Aqua rasy kelpie – członkowie drużyny, która zdobyła mistrzostwo świata w klasie medium w ubiegłym roku w Helsinkach. Inni zawodnicy i publiczność zgromadzona w hali MOSiR-u z zapartym tchem śledzili przebiegi francuskiej pary, bo faktycznie było na co popatrzeć. Nikogo więc nie zaskoczyło, że Aqua wygrała zawody w klasie Open Medium.
W klasie Open Large triumfowała aktualna mistrzyni Polski Etoile z Wiedźmińskiej Stajni (Tola) prowadzona przez Agnieszkę Kunkel, a wśród najmniejszych piesków w klasie Small Melisa Ja-Cze-Ka prowadzona przez Annę Makosz.
 
Zawody zostały zorganizowane przez białostocki oddział Związku Kynologicznego w Polsce, MOSiR Białystok i Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI, a honorowy patronat objął prezydent Białegostoku.
 
Wyniki zawodów: alpi.piasta.pl/zawody/wyniki.php
Wyniki kwalifikacji do MŚ Młodzieży: alpi.piasta.pl/zawody_mms/wyniki.php