Sprawdź, jak czytać skład karmy dla psa, by wybrać tę najlepszą!


Nie wiesz, jak czytać skład psiej karmy, ale chcesz zdrowo żywić swojego czworonoga? Wyjaśniamy, jak wybrać najlepszą karmę dla psa!

Podawanie psu gotowej karmy to bezpieczny i wygodny sposób żywienia ukochanego pupila. Pod warunkiem że wiemy, jak wybrać tę najlepszą. Co powinna zawierać mokra karma dla psa? Jak czytać jej skład?

Jak czytać skład karmy dla psa?

Na każdym opakowaniu karmy dla psów umieszczony jest jej skład, czyli spis składników, które zostały użyte do jej produkcji. Na liście tej poszczególne pozycje uszeregowane są według ich zawartości w karmie – od tego, którego jest najwięcej, do tego w najmniejszej ilości. Składniki mogą być wymienione na etykiecie w formie kategorii (na przykład „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”) lub jako konkretne produkty („wołowina”, „wątroba drobiowa”). Oprócz samej listy składników na etykiecie niektórych karm można także znaleźć informację, ile procent danej karmy stanowi konkretny składnik. Nie jest to jednak obowiązkowe – umieszczenie takiego zapisu to decyzja producenta.

skład psiej karmy
fot. Shutterstock

Jaki skład karmy będzie najlepszy?

Dokładnie studiując skład psiej karmy, będziemy mogli stwierdzić, czy jest to odpowiedni produkt dla naszego pupila. Na etykiecie wysokiej jakości karm, np. Dolina Noteci Superfood znajdziemy dokładnie opisane składniki wraz z precyzyjnie podaną informacją o ich zawartości. Skład mający taką formę nie pozostawia wątpliwości, co podajemy naszemu czworonogowi. Jest przejrzysty i łatwy do przeanalizowania.

Sarna 40% (mięso), wołowina 40% (płuca, wątroba, serca, mięso 4%, żołądki), rosół, borówka amerykańska 2%, żurawina 1,5%, substancje mineralne, banan 1%, jabłko 0,5%, drożdże piwne suszone 0,3% (źródło prebiotyków: mannanooligosacharydów i B-glukanów), siemię Iniane 0,1%, nasiona babki płesznik, jukka Mojave, wodorosty morskie, omułek nowozelandzki zielonowargowy 0,02%, glukozamina 0,02%, siarczan chondroityny 0,02%.

Z tego składu wynika wyraźnie, że opisana w nim mokra karma dla psa składa się w 80% z mięsa i podrobów dwóch gatunków zwierząt. Uzupełnione są one dodatkami roślinnymi i minerałami, które wspierają układ trawienny, poprawiają kondycję skóry i sierści, a także mają działanie prebiotyczne. Takie produkty są również bezpieczne dla psów alergików uczulonych na wybrane gatunki mięs. Stanowią one pełnowartościowy, pyszny posiłek dla czworonożnego pupila każdego dnia. Decydując się na zakup karmy, na etykiecie której znajdziemy pełną deklarację o składzie mamy więc pewność, że podajemy naszemu psu w pełni bezpieczny i skomponowany z największą dbałością produkt.

Jedną z karm o przejrzystym składzie jest Dolina Noteci Superfood – produkt o wyjątkowej wartości odżywczej i właściwościach dietoprofilaktycznych. Do jego produkcji użyto mięsa i podrobów pochodzących z najcenniejszych gatunków mięs, między innymi sarny, kaczki i jagnięciny. Ponadto w składzie tej karmy znajdziemy owoce i naturalne dodatki funkcjonalne. Wszystkie te składniki zostały dokładnie opisane na etykiecie, dzięki czemu nie mamy wątpliwości, że jest to produkt najwyższej jakości.

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

Wysoka zawartość mięsa, ograniczona ilość węglowodanów i zbóż oraz obecność zdrowych dodatków to cechy, które powinna mieć każda dobra karma. By ją rozpoznać, musimy dokładnie przyjrzeć się jej nazwie i składowi – kolejności i formie wypisanych na etykiecie składników. Przejrzysta lista komponentów z wyszczególnioną ich zawartością daje nam gwarancję, że producent karmy nie ma przed nami nic do ukrycia.


Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments