Jak labradorka oswaja chłopca z zespołem Downa


Kocham cię, wszystko będzie OK – zdaje się mówić labradorka Himalaya, gdy kładzie łapę na ramieniu chłopczyka cierpiącego na zespół Downa.

Hernan jest trochę wycofany i unika fizycznego kontaktu. Nie lubi być dotykany, ale Himalaya jest tak cierpliwa, delikatna i gotowa na wszystko, że jest to ogromnie poruszające. Bóg nie popełnia błędów, wszystko dzieje się po coś – napisała Ana, mama chłopczyka z zespołem Downa. Napisała to do Jima Stensona, który zobaczywszy w sieci film z Hernanem i labradorką Himalayą, nie wiedząc nic o nich, postanowił dodać do niego piosenkę i tekst, a zainspirowała go do tego śliczna dziewczynka z zespołem Downa, która powiedziała mu: „Pan Bóg się nie pomylił, kiedy powoływał mnie do życia”.

– W życiu jest mnóstwo szczególnych chwil. Wystarczy otworzyć oczy, umysł, a przede wszystkim serce, by je dostrzec – uważa Stenson. Jedną z takich chwil jest dla niego właśnie moment, gdy labradorka próbuje się zaprzyjaźnić z chłopczykiem, który jest jednocześnie trochę zdystansowany, ale i zaciekawiony. Zobaczcie sami. MC
 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments