Jak pielęgnować owczarka niemieckiego - Psy.pl

Jak pielęgnować owczarka niemieckiego

Szata Owczarek niemiecki krótkowłosy ma włos okrywowy gęsty, twardy i przylegający, a w wypadku długowłosego włos okrywowy jest dłuższy, miękki i nieprzylegający. W obydwu odmianach wymagany jest podszerstek.googletag.cmd.push(function() { googletag.display('single_midtext'); });   Linienie – jeśli pies mieszka na zewnątrz, zwykle…

Szata

Owczarek niemiecki krótkowłosy ma włos okrywowy gęsty, twardy i przylegający, a w wypadku długowłosego włos okrywowy jest dłuższy, miękki i nieprzylegający. W obydwu odmianach wymagany jest podszerstek.

 

Linienie

jeśli pies mieszka na zewnątrz, zwykle linieje obficie wiosną i jesienią, wypada wtedy głównie podszerstek, który zbija się w kępki (łatwo go wyskubać palcami) 

– jeśli pies mieszka w domu, to jego szata nie jest tak obfita, zwykle gubi sierść umiarkowanie, ale przez cały czas, sukom może się to też zdarzać przed cieczką i po niej, a także po odchowaniu szczeniąt 

Czesanie

– owczarka niemieckiego krótkowłosego wyczesujemy raz na jakiś czas, jedynie w okresie linienia robimy to częściej

– owczarka niemieckiego długowłosego czeszemy dwa razy w tygodniu (najpierw od skóry metalowym grzebieniem, a potem szczotką pudlówką) 

Akcesoria

– metalowe zgrzebło, grzebień typu grabie o dość gęstych zębach i furminator, który będzie potrzebny podczas linienia (dotyczy owczarka niemieckiego krótkowłosego)

– metalowy grzebień o okrągłych, dość szeroko rozstawionych zębach, szczotka pudlówka (dotyczy owczarka niemieckiego długowłosego)

Kąpiel

– w miarę potrzeby w szamponach przeznaczonych do ich typu włosa (uwzględnijmy też ewentualne problemy alergiczne)

– sierść wycieramy dokładnie ręcznikiem i pozwalamy, aby sama wyschła

– latem możemy po kąpieli zabrać pupila na przechadzkę, a zimą wykąpmy go po ostatnim spacerze i nie wyprowadzajmy z domu, póki nie wyschnie

 

Przed wystawą

– jeśli szata jest zadbana, wystarczy dzień wcześniej ją wyczesać

– można zastosować olejek nabłyszczający lub piankę lekko podnoszącą włos

 

Inne

– usuwanie kamienia nazębnego

– skracanie pazurów, jeśli same się nie ścierają

– sprawdzanie i czyszczenie uszu (używamy do tego oleju parafinowego lub  środków oferowanych przez firmy farmaceutyczne oraz specjalnych kleszczyków)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *