Jak zachęcić psa do jedzenia suchej karmy?


Tydzień temu przygarnęliśmy psa porzuconego w lesie. To duży, bardzo wesoły i łagodny zwierzak, ale nie chce jeść suchej karmy. Jak go przekonać?

Jeśli pies był przyzwyczajony do jedzenia przygotowywanego w domu, musi się przestawić na nowy sposób żywienia. Dlatego dobrze jest mieszać karmę domową z suchą. Każdego dnia trzeba zmieniać proporcje. Zacząć od odrobiny suchej karmy, a potem stopniowo zwiększać jej objętość, aż nastąpi moment, gdy w misce będzie już tylko ona.

Można spotkać psy, które  nie chcę jeść żadnej suchej karmy. A ponieważ tłuszcz generalnie jest postrzegany przez zwierzęta jako składnik o wysokiej smakowitości, więc jeżeli polejemy suchą karmę olejem, pies powinien ją jeść znacznie chętniej.

pies patrzy na jedzenie
fot. Shutterstock

Na rynku dostępne są także gotowe sosy, mające poprawiać smak karmy. Opierają się one na wyciągach z mięsa lub olejach albo tłuszczach. Niektórzy właściciele polewają suchą karmę tłuszczem, rosołami lub bulionami.

Skutecznym sposobem na niejadka może być podgrzanie podawanego pokarmu, bo pachnie on wtedy intensywniej. Niektórzy zalecają nawet namaczanie suchej karmy i podgrzewanie jej w mikrofalówce.

Autorzy: Artur Dobrzyński, Michał Jank
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments