Jaki charakter ma chihuahua długowłosa?

fot. Shutterstock

Obie odmiany chihuahua - długowłosa i krótkowłosa - różnią się jedynie rodzajem szaty. Wbrew pozorom te małe pieski mają charakter, są żywiołowe i wesołe.

Mocno przywiązują się do właściciela i chętnie mu towarzyszą. Serdeczne wobec domowników, doskonale sprawdzą się jako przyjaciele starszych dzieci. Mogą godzinami przesiadywać na kolanach.

Pewne siebie i odważne – często ponad miarę – wobec nieznajomych bywają nieufne i zwykle mija trochę czasu, zanim ich zaakceptują. Z natury ciekawskie i czujne, wykazują spory instynkt stróżowania. Są tolerancyjne w stosunku do innych zwierząt, ale najlepiej się czują w towarzystwie małych czworonogów. Bywają natomiast zadziorne wobec obcych psów, nawet dużo większych od siebie – trzeba więc uważać, aby nie stała się im krzywda.

Chihuahua są inteligentne, chętnie się uczą – zarówno zasad posłuszeństwa, jak i sztuczek. Choć aktywne, zadowolą się umiarkowaną ilością ruchu. Są raczej odporne na warunki atmosferyczne, ale nie lubią deszczu i dużego mrozu, natomiast latem należy je chronić przed zbyt długim przebywaniem na słońcu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments