Jaki charakter ma norwich terrier ?

fot. Shutterstock

Norwich terrier został wyhodowany do polowania na lisy i borsuki. W jego żyłach płynie prawdopodobnie krew bedlington terriera, teriera irlandzkiego i staffordshire bull terriera. To pies o dużym temperamencie.

Jak większość terierów odznacza się silnym charakterem, dlatego wymaga konsekwencji w wychowaniu. Jest inteligentny, choć uparty – można go nauczyć wielu rzeczy, nie obejdzie się jednak bez zmotywowania go ulubionym smakołykiem. Mocno przywiązuje się do domowników i lubi, by się nim zajmować. Za właścicielem chodzi krok w krok. Wobec obcych jest wylewny, ale nie przeszkadza mu to być jednocześnie całkiem dobrym stróżem, alarmującym właściciela szczekaniem o pojawieniu się w pobliżu intruza. Łagodny i wesoły, świetny przyjaciel dzieci – niestrudzenie bierze udział we wspólnych zabawach.

Jak każdy terier może odczuć potrzebę pogonienia innego czworonoga, jednak generalnie jego stosunki z psami układają się dobrze. Toleruje też inne zwierzęta w domu, ale trzeba go nauczyć obchodzić się z nimi.

Norwich lubi ruch na świeżym powietrzu i wszelkie formy aktywności. Nie musi mieć jednak do dyspozycji domu z ogrodem, wystarczy mu nawet niewielkie mieszkanie, jeśli tylko zapewni się mu długie spacery i jakieś zajęcie. Z pasją oddaje się polowaniu na gryzonie, uwielbia buszować w zaroślach. Można uprawiać z nim psie sporty, np. miniagility.
Pies tej rasy nie jest drogi w utrzymaniu. Je niewiele, a jego dieta nie musi być wyszukana. Pielęgnacja też nie powinna nastręczać trudności. Sierść wystarczy wyczesać raz w tygodniu, łatwo też usunąć z niej zabrudzenia. Psy wystawowe wymagają trymowania co trzy miesiące.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments