Jakim psem jest staffordshire bull terrier?


Staffordshire bull terrier to pies wrażliwy, przywiązany do właściciela i lojalny wobec wszystkich domowników. Jest uważany za doskonałego przyjaciela dzieci.

Wesoły, cierpliwy i łagodny, nie zachowuje się gwałtownie nawet podczas szalonych zabaw. Serdeczny w stosunku do ludzi, potrafi być także skutecznym obrońcą.

Łatwo przystosowuje się do stylu życia właściciela. Może być zarówno aktywnym sportowcem, jak i towarzyszem spokojnych spacerów. Lubi dalekie wędrówki, ale także wylegiwanie się na kanapie. Będzie szczęśliwy w domu z ogrodem, lecz przyzwyczai się też do niewielkiego mieszkania.

Wymaga łagodnego, konsekwentnego wychowania i bliskiego kontaktu z opiekunem. Bywa uparty i nie znosi przymusu, toteż w jego przypadku sprawdzą się tylko pozytywne metody szkolenia.

Jest potomkiem psów bojowych, dlatego jego stosunki z obcymi czworonogami nie zawsze są poprawne. Ważna jest wczesna socjalizacja i unikanie konfliktów w okresie dorastania. Zwierzęta, z którymi mieszka, na ogół traktuje przyjaźnie. Kłopoty mogą się pojawić, gdy trzymamy dwa samce tej rasy. Ułożenie go nie wymaga dużego doświadczenia. Prawidłowo wychowany może być dobrym przyjacielem niemal dla każdego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments