Jednego psa zadźgał nożem, drugiego pobił metalowym prętem - Psy.pl
Policja

Jednego psa zadźgał nożem, drugiego pobił metalowym prętem

Benjamin K. z Puław znowu zaatakował. Pierwszy raz zrobił to w Boże Narodzenie. Teraz w niedzielę wielkanocną. Znów chciał zabić psa sąsiadów, bo mu przeszkadzał.

W Boże Narodzenie ubiegłego roku Benjamin K. usłyszał szczekanie psa sąsiadów. Włamał się do bliźniaczego domu przez strych i zabił 18-letniego psa nożem. Otrzymał wtedy policyjny dozór i zakaz zbliżania się do właścicieli psa. Biegli psychiatrzy uznali po jakimś czasie, że nie stanowi zagrożenia i postępowanie zostało umorzone.

Nie minęły cztery miesiące, gdy włamał się przez drzwi balkonowe do domu innej mieszkanki Puław. Miał z sobą metalową rurkę i nóż. Zaczął okładać rurką Bizonka, psa kobiety. Wcześniej miał żądać, by właściciele trzymali go w domu. Gdy pies uciekł, rzucił się na kobietę i zaczął ją bić rurką. W efekcie kobieta ma m.in. złamaną rękę, podbite oko i liczne zadrapania. Na szczęście udało się jej uciec.

Gdy sąsiedzi zobaczyli zakrwawioną kobietę, zawiadomili policję. Benjamin K. został aresztowany na trzy miesiące.

Jest oskarżony o kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej, naruszenie miru domowego, zniszczenie mienia, pobicie z zamiarem doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz usiłowanie zabicia psa – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W całej tej sprawie zastanawia jedno: dlaczego po zabiciu psa w Boże Narodzenie nie została mu wytoczona sprawa i nie został ukarany?

Autor: Magdalena Ciszewska
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

  • Kaska Malinowska
    Kaska Malinowska 28 kwietnia 2017 o 17:52

    Dobre pytanie !!! A odpowiedź jest taka że rząd jest zbyt zajęty debilnymi sprawami ...jak np . dopuszczanie do używania solariów po okazaniu dokumentu pełnoletności czy inne "mądre i wazne" sprawy .Gdybym była właścicielka jednego z tym zwirzaków to sama bym mu wymierzyła sprawiedliwość bo czekanie na rząd jest daremne

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *