Joe Biden przywróci tradycję. Psy znów będą mieszkać w Białym Domu!


Major i Champ, czyli Pierwsze Psy nowego prezydenta USA Joe Bidena, przywrócą w Białym Domu czworonogową tradycję. W dodatku jeden z nich wcale nie jest psem rasowym!

Donald Trump wprowadził się do Białego Domu bez psa. Nie został też opiekunem żadnego zwierzaka podczas prezydentury. Tym sposobem przerwał kontynuowaną od ponad stu lat tradycję – posiadania przez głowę USA pupila. Ale w najbliższym czasie to się zmieni! Nowy prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden już w styczniu ma wprowadzić się do prezydenckiej rezydencji, a wraz z nim jego żona Jill i dwa psy w typie rasy owczarek niemiecki.

Joe Biden: „Przywróćmy psy do Białego Domu”

Przez ostatnie cztery lata w prezydenckiej rezydencji nie mieszkało żadne zwierzę. Zwycięstwo kandydata Demokratów Joe Bidena oznacza, że po kilkuletniej przerwie do Białego Domu wracają psy. Ostatnimi czworonogami, które zamieszkiwały w rezydencji przy słynnej Pensylvania Avenue, były Bo i Sunny – dwa portugalskie psy dowodne Baracka Obamy.

Joe Biden jest właścicielem dwóch psiaków. Owczarki niemieckie towarzyszyły swojemu opiekunowi już podczas kampanii wyborczej. Jednym z haseł, które mogliśmy zobaczyć w spotach Joe Bidena, było „Let’s put dogs back in the White House” (w wolnym tłumaczeniu: „Przywróćmy psy do Białego Domu”).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joe Biden (@joebiden)

W Białym Domu zamieszka pies ze schroniska

Rezydencja prezydencka przygotowuje się na przyjęcie czworonogów. Przyszłe Pierwsze Psy, dzięki którym w Białym Domu ponownie zagości amerykańska tradycja, są owczarkami niemieckimi. Ale to nie wszystko!

Champ, który pojawił się w rodzinie Bidenów w 2008 roku, będzie też pierwszym psem służbowym (jest wykwalifikowanym psem-ratownikiem), który zamieszka w prezydenckiej rezydencji. Dziesięć lat później Joe i Jill zdecydowali się zaadoptować psa z Delaware Humane Association. Wybrali pupila podobnego typem do starszego „brata”. Major będzie pierwszym w historii psem ze schroniska, który wprowadzi się do Białego Domu.

Do adopcji drugiego psa namówiła Bidenów córka. Dla Majora zapewne to wszystko brzmi jak amerykański sen… I można powiedzieć, że nim jest – komu innemu udało się zamienić bezdomność na Biały Dom? Kto wie, może jego historia stanie się inspiracją dla Amerykanów, którzy również postanowią przygarnąć pod swój dach czworonoga ze schroniska. Nawet jeśli nie mieszkają w prezydenckiej rezydencji!

źródło: eu.usatoday.com | zdjęcie główne: www.instagram.com/joebiden

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments