Karol na najwyższym podium


Ma urodę i osobowość – i tym bokser Diamant Nordom (w domu Karol) ujął sędziego Jaroslava Matyasa ze Słowacji, który wybierał Best in Show XVII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi, która odbyła się w upalną sobotę i niedzielę 2 i 3 maja na stadionie klubu sportowego Start.

Właścicielka Karola Anna Bogucka, która hoduje boksery od 40 lat, zakochała się w tym półtorarocznym psie od pierwszego wejrzenia podczas ubiegłorocznej Światowej Wystawy Bokserów na Słowacji. – Sposób poruszania się, spojrzenia, które rzucał z ringu – to wszystko spowodowało, że wiedziałam, iż muszę go mieć – opowiada Bogucka. – Łączy pewność siebie z przyjacielskim nastawieniem do świata, a poza tym doskonale wkomponował się w stadko moich pięciu bokserów. To bardzo ważne, bo na wystawy jeździ się może z 10 razy w roku, a w pozostałe 350 dni trzeba z czworonogiem dobrze egzystować.

Karol (wystawiany przez Andrzej Stępińskiego) pokonał ponad 3300 psów reprezentujących 216 ras, które przybyły na łódzką wystawę. Wśród nich dominowały labradory (154), owczarki niemieckie (142) i yorki (107). Wystawie towarzyszyły zawody agility i PT. W Łodzi odbyły się również wystawy krajowe pudli, bearded collie i welsh corgie. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments