Kevin najlepszy


Na IV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbyła się w weekend w Kielcach, przyjechała rekordowa liczba 3071 psów z ponad 20 krajów.

Urodę psich piękności oceniali sędziowie z sześciu krajów, a na zwycięzców czekało ponad 1000 pucharów. Największe ponadmetrowej wysokości dostały najlepsze psy pokazu. Tytuł Best in Show przyznano dwuletniemu cocker spanielowi amerykańskiemu Kevin de la Gran Adela, który na wystawę przyjechał ze swą właścicielką Małgorzatą Supronowicz i pobratymcami kilku ras z hodowli Sasquehanna.

Przez dwa dni w siedmiu halach Targów Kielce zaprezentowano psy 215 ras. Tradycyjnie najwięcej było yorkshire terrierów – dokładnie 100, ale nie mniejszym uznaniem hodowców cieszyły się berneńskie psy pasterskie – zaprezentowano ich 82. Z mniejszych ras widać, że popularnością cieszą się kieszonkowe chihuahuy – zobaczyliśmy ich 86 w wersji krótko- i długowłosej. W pojedynkę stawiły się gończe: słowacki i berneński. Ci, którzy pamiętają, jak Bogusław Metz śpiewał o małym białym psie, mogli zobaczyć bardzo rzadkiego lagotto romagnolo. Piosenkarz ma dziś psa tej samej rasy. Nie jest on mały, ale biały owszem.

Tytuł najpiękniejszego psa rasy polskiej otrzymał owczarek nizinny znanego hodowcy z Iwanowic Grzegorza Robaka. Wybierano też najpiękniejszego juniora, weterana i psa Kielecczyzny. Po raz pierwszy dzieci odwiedzające wystawę mogły wziąć udział w konkursie rysunkowym „Mój pies”. Tradycyjnie duże zainteresowanie towarzyszyło pokazom psów policyjnych. LC
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments