Kolejny szczeniak z pseudohodowli, znów głód i cierpienie psów


W okolicach Rawicza znaleziono i zlikwidowano dwie pseudohodowle. Psy przetrzymywane były w nich w tragicznych warunkach.

Do gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Noe zgłosiła się para, która kupiła chorego szczeniaka. Piesek nie przeżył.

Klatki na króliki
fot. Facebook / Roma Jaźwińska

Została wykonana sekcja zwłok. Piesek zmarł na parwowirozę – tłumaczyła reporterom Polsatu Roma Jaźwińska ze stowarzyszenia Noe.

Parwowiroza to zakaźna choroba zagrażająca głównie młodym psom. Objawia się silną biegunką, wymiotami i gorączką.

Pies w klatce
fot. Facebook / Roma Jaźwińska

Trop zaprowadził wolontariuszy do dwóch gospodarstw w niewielkich wsiach pod Rawiczem. Zobaczyli tam psy na skraju wyczerpania, trzymane w klatkach przeznaczonych dla królików w zabitych deskami komórkach.

Leżały wszystkie w pomieszczeniu, w którym była padlina jakiegoś zwierzęcia i one się tym żywiły – relacjonuje Roma Jaźwińska.

Psy zostały odebrane właścicielom. Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Noe dąży do tego, by odpowiedzieli oni za znęcanie się nad zwierzętami.

Pierwsze spotkanie z zieloną trawką…Radość bezcenna ❤️

Publié par Roma Jaźwińska sur vendredi 16 juin 2017

Wolontariusze szacują, że tylko w okolicach Rawicza może działać nawet 50 pseudohodowli. Wystarczy wpisać w nazwie słowa „stowarzyszenie” albo „klub” i już można hodować psy na sprzedaż. Takie pseudohodowle nie są zrzeszone w odpowiednich organizacjach, takich jak Związek Kynologiczny w Polsce. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup szczeniaka, należy dokładnie sprawdzić osoby, które go sprzedają.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments