Kto jest winny zaniedbań w Kaliszu?


Prokuratura w Kaliszu podjęła decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem miejscowego schroniska dla zwierząt.

Śledczy sprawdzą m.in., czy w schronisku nie dochodziło do masowego uśmiercania psów. Zawiadomienie o przestępstwie złożyło Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Help Animals. Według Stowarzyszenia, w schronisku dochodziło do masowej eutanazji zwierząt, usypiania szczeniąt, wzajemnego zagryzania się psów. Według raportu „Help Animals”, w latach 2005-2006 zlikwidowano tam ponad 700 psów i kotów.
Autorzy raportu twierdzą, że psy przebywają w przepełnionych boksach, zbyt małych budach. „Zwierzęta nie mają wybiegu, koty nie są szczepione przeciwko wściekliźnie” – twierdzą autorzy raportu. Oceniają, że w schronisku panują „makabryczne warunki”.
Kierownictwo schroniska odpiera zarzuty, twierdząc, że roczna dotacja miasta w kwocie 250 tys. zł i wsparcie darczyńców nie wystarczają na prawidłowe utrzymanie placówki.
Prezydent Kalisza Janusz Pęcherz zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że nie wyklucza, iż w przypadku potwierdzenia się zarzutów zlikwiduje schronisko. (pap, tj)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments