Kto potrzebuje futra, by pięknie wyglądać?


Olivia Munn, amerykańska modelka i aktorka, dołączyła do gwiazd protestujących przeciwko noszeniu futer i wystąpiła w kampanii organizacji PETA, która broni praw zwierząt.

Wcześniej w kampaniach PETA brały udział takie gwiazdy jak Teraji P. Henson, Joanna Krupa (nominowana za to do nagrody Serce dla Zwierząt w 2010 r.) czy Sasha Grey.

Olivia Munn, znana m.in. z kampanii reklamowych Nike, Pepsi, Neutrogena, wystąpiła nago na plakacie organizacji już po raz drugi. W 2010 r. protestowała przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Tym razem Munn pozuje w towarzystwie uroczego królika i pyta: „Kto potrzebuje futra, by pięknie wyglądać?”.

– Nawet najmniejszy fragment futra na rękawiczkach czy kołnierzu pochodzi od zwierzęcia, które musiało doświadczyć wiele cierpienia. Nie ma nic dobrego w udawaniu, że się o tym nie wie – mówi Munn w wywiadzie udzielonym PETA. – Gdybyśmy robili naszym własnym zwierzętom to, co się robi na farmach futer, bylibyśmy sądzeni za popełnienie przestępstwa. Moda nie usprawiedliwia takiego podziału zwierząt. Strach i ból odczuwamy wszyscy tak samo. Osoby, które wciąż noszą futra lub projektują z nich ubrania, powinny poświecić chwilę na obejrzenie filmu pokazującego cierpienie zwierząt – dodaje Munn.

Olivia Munn wystąpiła także w najnowszym filmie organizacji PETA, który pokazuje chińskie farmy i nawołuje konsumentów do sprzeciwu wobec okrucieństwu związanemu z produkcją futer.  JH

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments