Ktoś udusił suczkę sznurkiem. Policja szuka sprawcy


W okolicy ul. Wiatracznej w Aleksandrowie Łódzkim kilka dni temu znaleziono martwą suczkę. Ktoś prawdopodobnie udusił suczkę sznurkiem, bo był on zaciśnięty wokół jej szyi.

Okrutnie pozbawiona życia suczka leżała w krzakach w okolicy ul. Wiatracznej w Aleksandrowie Łódzkim prawdopodobnie jeszcze przed Wigilią. Ktoś udusił suczkę sznurkiem. Nie wiadomo, kto był jej właścicielem, bo zwierzę nie miało czipa.

Pies najprawdopodobniej został uduszony, ponieważ ma zaciśniętą pętlę na szyi. Zawiadomił nas spacerowicz. Wyszedł z dzieckiem na spacer i znalazł psa – mówi Katarzyna Rezler z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (wypowiedź dla Telewizji Aleksandrów Łódzki).

Znaleziona suczka była wychudzona, co świadczyłoby o tym, że ktoś jeszcze przed jej śmiercią znęcał się nad nią. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że zwierzę nie pochodziło z ich okolicy, że wcześniej go tu nie widzieli. Ktoś prawdopodobnie udusił suczkę sznurkiem i podrzucił jej ciało w okolicę ul. Wiatracznej.

Będzie sekcja zwłok

Nie zlokalizowaliśmy mikroczipa, ale na pewno będzie przeprowadzana sekcja. Zabicie psa to znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, więc sprawcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – mówi Katarzyna Rezler.

Na miejsce została wezwana policja, która poprowadzi śledztwo. Nawiązała już kontakt ze specjalistyczną kliniką weterynaryjną, w której zostanie przeprowadzona sekcja zwłok suczki.

Podrzucili uduszonego psa

2 tysiące złotych nagrody wyznaczył Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego za wskazanie sprawcy tego bestialskiego czynu…

Publié par Telewizja Aleksandrów Łódzki sur mardi 2 Janvier 2018

Burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński wyznaczył 2 tys. zł nagrody za pomoc w zatrzymaniu tego, kto udusił suczkę. O pomoc w poszukiwaniach apeluje też Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Kto może pomóc?

Wszystkie osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt z monitoringiem miejskim: 42 712 22 90 lub z policją w Aleksandrowie Łódzkim: 42 613 75 60.

Osobie, która w tak okrutny sposób doprowadziła do śmierci suczki, grozi do pięciu lat więzienia.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments