Kwietniowa majówka dla psów

fot. Pastel

Nauka warowania, pływania, aportowania kiełbasy, a nawet nauka psiego języka – to atrakcje programu „Pastelowego weekendu”, czyli spotkania wychowawczego dla niegrzecznych psów jaki odbędzie się w najbliższy weekend w Pilicy.

W szkoleniu weźmie udział 25 osób z psami. Pracy przed nimi sporo. Plan dnia wygląda bowiem następująco: 8.00 – spacer po lesie z trenerem, 9.00 – zajęcia z pływania, 10.00 – zajęcia z posłuszeństwa, 11.00-12.00 – zajęcia socjalizacyjne z kudłatymi kumplami, 13.00 – nauka warowania, 15.00 – zajęcia sportowe na kładce.
Intensywny weekend będą mieli także właściciele psów. Kiedy ich zwierzaki będą odpoczywać oni wysłuchają wykładów dot. psiej natury, walki z psim lękiem czy psiego… języka.

W sumie podczas 2 dni psy i ich opiekunów czeka 18 godzin intensywnego szkolenia. – Ważne jest żeby szkolić nie tylko psy, ale przede wszystkim opiekunów. Muszą oni dostać do reki swoistą instrukcję obsługi psa. Oprócz szkolenia, psy będą brały także udział w licznych zabawach i grach edukacyjnych – na przykład będą musiały aportować kiełbasę niezjadając jej. Dla odważnych z kolei przygotowaliśmy tory przeszkód i zawody sportowe. Celem tych zabaw jest socjalizacja czworonogów i oswajanie się z dużą grupą, ale przede wszystkim dobra zabawa – mówi Alicja Duda z ośrodka szkolenia psów Pastel, który organizuje weekend w Pilicy. (tj)
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments