Labrador wyprowadza na spacer jamnika


Codzienne spacery z psem to jeden z obowiązków troskliwego i odpowiedzialnego opiekuna czworonoga. Nie każdy ma w rodzinie zmienników, kiedy sam nie ma siły wyprowadzić psa. Może ten zabawny labrador retriever prowadzący jamnika nadawałby się na pomocnika?

Na filmiku udostępnionym na You Tube widzimy grupkę psów wyprowadzanych na zimowy spacer. W pewnej chwili opiekunowie postanowili spuścić ze smyczy dobrze wychowane psy, wiedząc zapewne, że  pójdą grzecznie przy nodze i nie będą się zbytnio oddalać. Widzimy jednak, że nad tą grupką psów czuwają nie tylko opiekunowie.

Mają pomocnika – to starszy biszkoptowy  labrador, który wyraźnie uznał, że puszczanie wolno jamnika  nie jest dobrym pomysłem. Labek bierze więc smycz jamnika w pysk i prowadzi go z pełnym zaangażowaniem. Kiedy tylko jamnik próbuje pobiec w inną stronę, pociągnięciem smyczy przywołuje go do porządku.

Wygląda na to, że jamnikowi nawet się podoba taki przewodnik i nie wystawia jego cierpliwości na próbę. Bardzo to zabawne, ale chyba trudno sobie wyobrazić, by labrador, czy inny pies sam wyprowadzał pobratymca na spacer, prawda? Czujne oko opiekuna, który w każdej chwili może wziąć smycz w swoje ręce, wydaje się jednak nieodzowne. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments