„Dla nich grawitacja nie istnieje”. Spotkajmy się ponownie na zawodach „Latające Psy”!


Seria imprez "Latające Psy" po raz kolejny zapewni miłośnikom czworonogów cztery niezwykle interesujące i emocjonujące weekendy, które odbędą się na miejskich terenach rekreacyjnych w Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie.

Jesteś typem sportowca, a twój pupil uwielbia latające obiekty? Zatem nie może cię zabraknąć na tegorocznej edycji „Latające Psy”. Motywem przewodnim tych emocjonujących weekendowych spotkań jest plastikowy dysk, który uwielbiają wszystkie czworonogi. Tegoroczną serię imprez po raz piąty sponsoruje marka – zapewne znana wszystkim psiarzom – ADVANTIX firmy Bayer.

„Dla nich grawitacja nie istnieje!”

Grawitacja? A cóż to takiego? Na tych zawodach można spotkać prawdziwych psich akrobatów! Czworonogi, aby złapać plastikowy dysk, wykazują się niezwykłą szybkością, zwinnością i skocznością. Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. W tym roku wybrane zawody będą wzbogacone o spektakularną konkurencję: skoki psów do wody. Wydarzenia cieszą się ogromną popularnością i mogą zgromadzić nawet 15 tys. widzów.

dogfrisbee
fot. Shutterstock

„Latające psy”, to…

… cykl zawodów widowiskowych, które rozgrywane są już od 2006 roku. Dotychczas odbyło się łącznie 55 edycji, a w tym roku odbędą się kolejne cztery. „Latające psy” to nie tylko zawody, w których możemy zobaczyć psie umiejętności w dogfrisbee oparte na współpracy człowieka z psem, ale przede wszystkim świetna zabawa. Dogfrisbee polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu powietrznych ewolucji. W Poznaniu i Warszawie dodatkowo odbędzie się konkurencja widowiskowych skoków psów do wody: „dog diving”.

Marka ADVANTIX firmy Bayer sponsorem zawodów

Marka ADVANTIX firmy Bayer już piąty rok z rzędu sponsoruje zawody „Latających Psów”. Psiarze zapewne kojarzą markę z preparatów, które chronią naszych pupili przed kleszczami, pchłami i komarami. W tym roku patronatem został objęty pełen cykl: zawody w Poznaniu (11-12 maja), Wrocławiu (1-2 czerwca), Gdyni (3-4 sierpnia) i Warszawie (14-15 września). 

Nie tylko akrobacje psów, ale też bezpłatne porady weterynaryjne

Widzowie, którzy przyjdą podziwiać psie umiejętności, będą też mogli skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. Na mobilnym stanowisku marki ADVANTIX dostępni będą lekarze weterynarii i eksperci w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny z właścicielem psa i oględziny zwierzęcia: lekarz oceni ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry. Opiekunowie będą mogli skonsultować stan zdrowia pupila z lekarzem weterynarii, a także dowiedzieć się, jak ochronić psy przed kleszczami, pchłami i komarami. Bayer na fantomie zwierzęcia zaprezentuje też, jak udzielać pierwszej pomocy psom.

Wstęp na wszystkie zawody jest wolny. Jeśli jesteście zainteresowani, to po więcej szczegółów zapraszamy TU.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments