Laura hobby – weterynarz w zoo


Zastanawiałeś się kiedyś czy dałbyś rade wyleczyć słonia labo lwa? Możesz to sprawdzić.

Ta gra to połączenie zabawy i edukacji. Zabawy, bo rolą gracza jest leczenie zwierząt i zdobywanie kolejnych szczebli kariery weterynarza w ogrodzie zoologicznym. Edukacji – bo na każdym korku jesteśmy w tej grze zasypywani informacjami o zwierzętach, metodach opieki i ich leczenia.

 Na wyleczenie czeka w grze 20 gatunków egzotycznych zwierząt – od tropikalnych (m.in. szympansy, krokodyle) po arktyczne (wydry, niedźwiedzie polarne). Młody adept weterynarii do wykonania będzie miał ponad 30 misji (przy ich opracowywaniu brali udział prawdziwi weterynarze). Z jakimi problemami przyjdzie nam się zmierzyć? Z krzywicą u szympansiątka, kolką u słoniątka, raną łapy u niedźwiedzia grizzly, nużycą u pandy. ..

Podczas leczenia każdego przypadku towarzyszy nam asystentka, która podpowiada co należy zrobić. Zaczynamy od wywiadu z opiekunem zwierzaka i ogólnym badaniem pacjenta. W razie potrzeby możemy wykonać bardziej skomplikowane badania (np. rtg, usg) oraz analizy (badanie krwi, kału). Następnie podajemy zwierzęciu leki, jeśli trzeba opatrujemy rany, w razie konieczności operujemy. Przy okazji poznajemy szczegóły dot. specyfiki danego gatunku. Z okienka informacyjnego dowiemy się m.in. jaka jest prawidłowa temperatura ciała i tętno danego pacjenta, jak powinna wyglądać dieta. Na koniec wizyty stawiamy diagnozę i oceniani jesteśmy przez dyrektora zoo (jest to pewne niedociągnięcie bo można prawidłowo zwierzę leczyć i podać chybioną diagnozę…).

Wyleczone zwierzaki można spotkać później na wybiegach, gdzie można je karmić, pielęgnować, a gdy trzeba podawać np. krople do oczu.

To jednak nie wszystkie atrakcje gry. W wirtualnym biurze można gromadzić zdjęcia, obejrzeć filmy, rozwiązywać łamigłówki. Dla najwytrwalszych i najlepszych weterynarzy czekają dyplomy!

Wydawca
Ubsoft
Wymagania techniczne
Win 98/ME/2000/XP/Vista, Pentium III 600, 128 MB RAM, grafika 3d, karta dźwiękowa
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments