Maisie – uratowana pitbulka o smutnych, pięknych oczach


Musiała radzić sobie sama na ulicy, nie miała domu, opiekuna, który by ją rozpieszczał… taki był los łagodnej sympatycznej pit bulki Maisie. Pewnego dnia jednak się odmienił dzięki ludziom, którym nie jest wszystko jedno.

Organizacja Hope for Paws z Los Angeles  została poinformowana o bezdomnej pitbulce, która błąkała się po przemysłowej dzielnicy miasta.  Po krótkim poszukiwaniu Lisa Chiareli i Eldad Hagar odnaleźli miejsce, w którym zwierzak przebywał wśród drzew i krzewów rosnących przy murze jakiejś posesji.  Od wielu tygodni żyła tylko dzięki dobrym ludziom z pobliskiej fabryki, którzy ją karmili i poili.

Wolontariusze, którzy przybyli jej na pomoc, usiłowali zachęcić ją smakołykami, by się do nich zbliżyła. Krok po kroku zaczęła do nich podchodzić, choć wciąż się oblizywała, co świadczyło o wielkim dystansie, niepewności i lęku. Smakołyki kusiły, ale smycz odstraszała, więc Maisie uciekła od swych potencjalnych wybawców. Ci jednak – jak zwykle – nie dali za wygraną. Bo zawsze robią wszystko, by zdobyć zaufanie bezdomniaka, zgarnąć go z ulicy i znaleźć mu dom, w którym będzie miał swój kąt, miskę, a przede wszystkim miłość opiekunów. Nie inaczej miało być z Maisie. Po długich podchodach udało im się zgarnąć ją z ulicy i teraz wraz z pobratymcami czeka w domu tymczasowym na tych, który serce zabije mocniej na jej widok i zechcą ją przygarnąć. MC