Maleńki szczeniak po wypadku pilnie potrzebuje pomocy

Obrażenia, których doznał Marley, sugerują, że mógł zostać wyrzucony z jadącego samochodu. Kiedy trafił pod opiekę OTOZ Animals, walczył o życie, miał krwotok w jamie brzusznej, zmiażdżoną miednicę i zaburzone przewodnictwo nerwowe w tylnych kończynach. Dziś jego stan jest stabilny, ale szczeniak ma sparaliżowane tylne łapy. Szansą dla niego jest codzienna rehabilitacja w Warszawie.

Dotychczas Marley przeszedł wiele badań diagnostycznych (w tym tomografię komputerową) oraz przyjmował leki usprawniające przewodnictwo nerwowe i uśmierzające ból. Niestety wciąż nie udało się przywrócić pełnego czucia w tylnych łapach, a bez tego leczenie złamanych kości nie przyniesie poprawy. Szansą dla Marleya jest rehabilitacja z użyciem bieżni wodnej.

Doktor Jacek Sobczyński, neurolog, pod którego opieką pozostaje Marley, widzi duże szanse na powrót Marleya do zdrowia! Uważa, że tak młody pies przy odpowiedniej rehabilitacji powinien w przeciągu trzech tygodni zacząć poruszać łapkami! – czytamy na fanpage’u OTOZ Animals Płock.

Aktualnie Marley przebywa w domu tymczasowym w Płocku, co bardzo utrudnia leczenie. Dlatego OTOZ Animals pilnie poszukuje domu tymczasowego dla Marleya w Warszawie na okres kilku tygodni.

Choć nic już nie zagraża życiu szczeniaka, jego stan wciąż jest poważny. Marley głównie leży, odczuwa ból przy podnoszeniu i załatwia się pod siebie, dlatego wymaga opieki 24 godziny na dobę.

Jak można pomóc? Na przykład przekazując dary na rzecz Marleya. Potrzebne są: karma dla juniorów, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne, gryzaki, smakołyki, legowisko, kocyki oraz wygodny, otwierany od góry transporter, który umożliwiłby bezbolesny transport na wizyty w lecznicy, wózek rehabilitacyjny (wielkość jak dla jamnika lub z możliwością regulacji).

Potrzebne jest również wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać na konto:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS

Inspektorat w Płocku

ul. Płoskiego 1/1 m 38

09-400 Płock

BGŻ S.A.: 56 2030 0045 1110 0000 0382 5650

w tytule: Marley
Dla przelewów zagranicznych – Swift: GOPZPLPW

 

Kontakt w sprawie Marleya: 695 768 835 lub 511 182 856.
 

Więcej o jego historii: https://www.facebook.com/otoz.plock/posts/1125282484174468. AB