Maleńki szczeniak po wypadku pilnie potrzebuje pomocy


Mały Marley już od ponad miesiąca jest pod stałą opieką OTOZ Animals w Płocku. Szczeniak został znaleziony na poboczu drogi. Chociaż nie wiadomo, co tak naprawdę mu się przytrafiło, pewne jest, że na swojej krótkiej drodze życia wiele już wycierpiał.

Obrażenia, których doznał Marley, sugerują, że mógł zostać wyrzucony z jadącego samochodu. Kiedy trafił pod opiekę OTOZ Animals, walczył o życie, miał krwotok w jamie brzusznej, zmiażdżoną miednicę i zaburzone przewodnictwo nerwowe w tylnych kończynach. Dziś jego stan jest stabilny, ale szczeniak ma sparaliżowane tylne łapy. Szansą dla niego jest codzienna rehabilitacja w Warszawie.

Dotychczas Marley przeszedł wiele badań diagnostycznych (w tym tomografię komputerową) oraz przyjmował leki usprawniające przewodnictwo nerwowe i uśmierzające ból. Niestety wciąż nie udało się przywrócić pełnego czucia w tylnych łapach, a bez tego leczenie złamanych kości nie przyniesie poprawy. Szansą dla Marleya jest rehabilitacja z użyciem bieżni wodnej.

Doktor Jacek Sobczyński, neurolog, pod którego opieką pozostaje Marley, widzi duże szanse na powrót Marleya do zdrowia! Uważa, że tak młody pies przy odpowiedniej rehabilitacji powinien w przeciągu trzech tygodni zacząć poruszać łapkami! – czytamy na fanpage’u OTOZ Animals Płock.

Aktualnie Marley przebywa w domu tymczasowym w Płocku, co bardzo utrudnia leczenie. Dlatego OTOZ Animals pilnie poszukuje domu tymczasowego dla Marleya w Warszawie na okres kilku tygodni.

Choć nic już nie zagraża życiu szczeniaka, jego stan wciąż jest poważny. Marley głównie leży, odczuwa ból przy podnoszeniu i załatwia się pod siebie, dlatego wymaga opieki 24 godziny na dobę.

Jak można pomóc? Na przykład przekazując dary na rzecz Marleya. Potrzebne są: karma dla juniorów, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne, gryzaki, smakołyki, legowisko, kocyki oraz wygodny, otwierany od góry transporter, który umożliwiłby bezbolesny transport na wizyty w lecznicy, wózek rehabilitacyjny (wielkość jak dla jamnika lub z możliwością regulacji).

Potrzebne jest również wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać na konto:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS

Inspektorat w Płocku

ul. Płoskiego 1/1 m 38

09-400 Płock

BGŻ S.A.: 56 2030 0045 1110 0000 0382 5650

w tytule: Marley
Dla przelewów zagranicznych – Swift: GOPZPLPW

 

Kontakt w sprawie Marleya: 695 768 835 lub 511 182 856.
 

Więcej o jego historii: https://www.facebook.com/otoz.plock/posts/1125282484174468. AB

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments