Maltanka z ulicy


Ten telefon poruszył po raz kolejny wolontariuszy z Hope for Paws, amerykańskiej organizacji pomagającej zwierzętom. Po jednej z ulic Los Angeles błąkał się w upale sięgającym 38 stopni C zaniedbany maltańczyk.

Schronienia przed grzejącym nieustannie słońcem szukał pod samochodami. Gdy wolontariusze przyjechali na miejsce, Lisa Chiarelli usiłowała skusić suczkę cheesburgerem. Była głodna, więc chętnie go zjadła. A potem pobiegła na czyjeś podwórko i wspięła się na schody. Tam udało się ją wziąć na ręce. Nim wolontariusze odjechali z Violet (tak ją nazwała Lisa Chiarelli) , porozmawiali z dziećmi, które tam biegały, o tym, jak należy się opiekować psami i jak ważna jest sterylizacja, by mniej było bezdomniaków. 

Gdy dotarli do kliniki weterynaryjnej, okazało się, że trzeba zgolić skołtunioną i zapchloną sierść Violet. Potem była kąpiel i wycieranie ręcznikiem. Suczka była tak wyczerpana długim błąkaniem się po ulicach, że bez protestu poddawała się zabiegom. Po ich skończeniu została przebadana i okazało się, że ma anemię i jest odwodniona. Wymagała leczenia. Po odzyskaniu sił ta śliczna, delikatna suczka trafiła do domu zastępczego. Jest w nim szczęśliwa i uwielbia się bawić. Teraz czeka na kogoś, kto ją pokocha na całe życie. Sami zobaczcie, jak cudowną przeszła przemianę. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments