Marsz milczenia w Skierniewicach


Organizacje prozwierzęce i osoby prywatne spotkają się w najbliższą niedzielę 15 marca o godz. 11:30 na rynku w Skierniewicach, by protestować przeciwko bestialskiemu zamordowaniu psa.

W ostatnią niedzielę przy drodze prowadzącej od ogródków działkowych Konwalia jeden z mieszkańców spacerujący z psem natrafił na makabryczne znalezisko. Pod gałęziami ukryte były zwłoki strasznie poranionego psa. Sprawa poruszyła organizacje prozwierzęce. Ustanowiono nagrodę pieniężną za odnalezienie sprawcy tego okrutnego czynu. – Obecnie wynosi ona już 9,1 tys. zł. Do zaproponowanej przez nas kwoty dokładają się inne fundacje i osoby prywatne – mówi rzeczniczka Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych Emir Katarzyna Śliwa-Łobacz. Sekcja zwłok psa odbędzie się w Łodzi, a policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

 

W niedzielę na skierniewickim rynku będą rozdawane ulotki informujące o zdarzeniu i nagrodzie za znalezienie sprawców. Spotkają się tam m.in. oprócz osób prywatnych przedstawiciele Fundacji Emir i Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt Arka (inicjatorzy marszu), a także Biura Lobbingu Prozwierzęcego, Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Podaj Łapę i Straży dla Zwierząt. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments