Maskotka promuje adopcje

fot. Facebook

Pies Pocker, niechciana przez nikogo, używana maskotka, jeździ po całym świecie i zachęca wszystkich do adoptowania psów. Pomysłodawczynią projektu Pocker – The Polish DOGtrotter jest Kasia Pisarska, dziennikarka, znana miłośniczka zwierząt, nominowana w 2013 roku do nagrody „Serce dla zwierząt”, przyznawanej przez portal Psy.pl.

Kasia Pisarska od lat zwraca uwagę na problem bezdomności psów i od lat na różne sposoby zachęca do mądrych i przemyślanych adopcji.  Psa maskotkę kupiła za 4 złote. Podkreśla, że celowo jest to pluszak używany, ponieważ jej działania na rzecz adopcji też dotyczą psów, które mają za sobą jakąś przeszłość.

16 października 2013 roku zaczęła się proadopcyjna akcja, której głównym bohaterem jest właśnie ów pies – maskotka o imieniu Pocker. – Maskotka ma objechać cały świat i zachęcać ludzi na wszystkich krańcach kuli ziemskiej do adopcji – mówi o swoim projekcie Kasia. – Każdego dnia Pocker spotyka nowych ludzi, ponieważ jest przekazywany z rąk do rąk. Można go tymczasowo adoptować i wziąć do pracy, na uroczystą kolację, do fryzjera, na wycieczkę. Zasada jest taka, że adopcja powinna trwać minimum dwadzieścia cztery godziny, a maksymalnie dziesięć dni. Codziennie na facebookowy profil Pockera trzeba wkleić jedno zdjęcie i jednej osobie (w sklepie, samolocie, metrze, u lekarza) powiedzieć, że zamiast kupować zwierzęta, powinno się je adoptować ze schronisk i przytulisk. Na czerwonej bandance Pockera wyszyte jest przesłanie: „Adopt! Don’t spend money for love” („Adoptuj! Nie wydawaj pieniędzy na miłość”).

Pocker odwiedził już wiele urzędów, w tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, szpitale, szkoły, schroniska. Jechał tramwajem i metrem, był w kilku miastach w Polsce (na przykład w Nałęczowie, co widać na zdjęciu), ale także w Chicago i na Florydzie, w Tallinie, Londynie, a nawet w Australii. Obecnie zachęca do adopcji psów w Budapeszcie. Na swoim profilu na Facebooku ma już ponad dwa tysiące fanów. Pełną galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ. PK
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments