Masz psa – dziecko ma szansę nie mieć alergii

fot. Thinkstock

W domach, w których mieszkają psy, występuje więcej typów bakterii niż w tych, w których czworonoga nie ma – stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny i Uniwersytetu Kolorado w Stanach Zjednoczonych, poinformował magazyn „Science Daily”.

Naukowcy zajmują się mikrobiologicznymi systemami w naszych domach i prowadząc badania stwierdzili, że największe różnice, jeśli chodzi o skład bakterii, występują między domami, w których mieszkają psy, i tymi, w których psów nie ma. Mogą powiedzieć, czy w danym domu są czworonogi na podstawie badań bakterii znalezionych na ekranie telewizyjnym lub na poduszce. Na przykład bakterie normalnie występujące w ziemi są 700 razy częściej znajdowane w mieszkaniach właścicieli psów.

Te różnice są bardzo istotne, ponieważ zaobserwowano na przykład zależność między posiadaniem psa i występowaniem alergii, ale w jednym konkretnym wypadku. Otóż wiadomo, że dzieci kobiet, które są w ciąży i mają psa, prawdopodobnie nie będą miały alergii. 

Badania przeprowadzono w 40 domach, ich właściciele dostarczali próbki bakterii znajdujących się m.in. na ekranach telewizyjnych, poduszkach, klamkach w drzwiach wejściowych, blatach kuchennych i w lodówkach. MC
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments