Mieszkanie z psem! W tym domu mieszkania będą mogli wynająć wyłącznie… właściciele psów

fot. Shutterstock

Duński przedsiębiorca podjął się wybudowania domu, w którym mieszkania będą mogli wynająć tylko właściciele psów. O czymś takim słyszymy chyba po raz pierwszy. Dotąd zwykle można było usłyszeć o tym, że w danym domu czy na danym osiedlu nie wolno trzymać psa. Teraz nareszcie mamy mieszkanie z psem.

W Frederikssund Municipality na duńskiej wyspie Zealand powstanie budynek z 18 mieszkaniami, których lokatorami będą mogły być tylko osoby, które mają psy. Według www.thelocal.dk jego zbudowania podjął się tamtejszy przedsiębiorca Niels Martin Viuff. Na pomysł „mieszkanie z psem – albo wcale” wpadł po rozmowach z osobami mieszkającymi w okolicy.

Mieszkanie z psem, bo często z psem nie można

Właściciele psów są zmęczeni tym, że w tak wielu miejscach zakazany jest wstęp z psami. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców – tłumaczy dziennikarzom www.thelocal.dk Niels Martin Viuff, który umożliwi mieszkanie z psem.

Blok z mieszkaniami dla osób mających psy będzie się nazywał Hundehuset (Dom Psa). Nic dziwnego, że orędownikiem jego wybudowania jest Danish Kennel Club – największa w Danii organizacja zrzeszająca właścicieli psów.

To ekscytujące i innowacyjne, będziemy śledzić, jak projekt się rozwija – mówi Lise Lotte Christensen, behawiorystka DKC.

Christensen radzi realizatorom projektu, jak najlepiej zaprojektować mieszkanie z psem. Dzięki jej sugestiom na podłogach w mieszkaniach będą kładzione odporniejsze materiały, a w okolicy bloku psy będą miały teren do biegania i kąpieli.

Psy się nie rozbierają, one noszą swoje „buty” cały rok. Nie zdejmują ich w przedpokoju – tłumaczy Lise Lotte Christensen.

Nie więcej niż 45 kg

Jest tylko jedno ograniczenie dla przyszłych mieszkańców Hundehuset – pies nie może ważyć więcej niż 45 kg. Nie ma natomiast przeciwwskazań do tego, by mieć kilka czworonogów. Przyszli lokatorzy przed podpisaniem umowy będą musieli przedstawić swoje psy.

Niels Martin Viuff nie zapomina też o właścicielach kotów. W planach jest wybudowanie domu, w którym będą mogli zamieszkać wyłącznie opiekunowie mruczków.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments