Mój Pies na Błoniach


Psy na krakowskich Błoniach to nic nowego – ale takich psów jeszcze na tej wielkiej łące nie było: ścigały się, skakały, prześcigały się w sztuczkach, a nawet tańczyły!

– Weźcie go do drużyny! – wołał do kolegów Dariusz Radomski, propagator dogfrisbee w Polsce, gdy mały chłopiec trafił frisbee do celu już za drugim rzutem. Tłumnie zgromadzone wokół stoiska miesięcznika „Mój Pies” dzieci garnęły się też do wszelkiej pomocy – każde chciało przytrzymać tunel, przez który przebiegały ścigające się psy i dostać za to wspaniałą nagrodę. O to też chodziło organizatorom pokazów „Mój Pies na Błoniach”, które odbyły się 28 czerwca w ramach imprezy May B Kraków: by propagować – nie tylko wśród najmłodszych – różne atrakcyjne formy zdrowego i pożytecznego wypoczynku z psem. Był więc i psi tor przeszkód – agility, i akrobacje z talerzykiem frisbee, i wyścigi z piłką – flyball. Grupa miłośników psich sportów DiscBusters! nie tylko pokazywała finalne efekty lat swojej pracy, ale też zachęcała wszystkich do przyłączenia się, demonstrując, jak zacząć uprawiać z psem poszczególne dyscypliny.

– Gdy czworonożni zawodnicy odpoczywali, widzowie mogli podziwiać taniec w wykonaniu Iwony Hercer i jej borderki Kadiny, które przyjechały podzielić się swoimi umiejętnościami aż z Wrocławia. Był też pokaz posłuszeństwa psa policyjnego oraz pracy psa asystenta osób niepełnosprawnych ruchowo. Po raz pierwszy wzięli w nim udział nie tylko instruktorzy fundacji Dogiq, ale również para pomagająca sobie na co dzień – Anna Urbańska i labradorka Iris. Po latach wspólnej pracy suczka odgaduje już niemal bez słów życzenia swojej pani, co przyznawali widzowie – zdumieni, jak bardzo pies może poprawić komfort życia.

Wszyscy obecni mogli się wykazać zarówno umiejętnościami swoich pupili, jak i wiedzą na temat psów, szczodrze nagradzaną przez organizatorów. Okazało się, że psiak z szeregów publiczności umie przybić piątkę nie gorzej niż wszechstronnie szkoleni czworonożni sportowcy! Ćwiczcie więc ze swoimi psami, bo na pewno dostarczymy Wam jeszcze niejednej okazji do pochwalenia się nimi!