„Możecie kupić wszystko, co mam”. Wyprzedaje swoje rzeczy, by ratować chorego psa

Architektka wnętrz z Londynu Ann-Dolly Ostrloh wystawia na sprzedaż wszystkie rzeczy i meble ze swego mieszkania. Potrzebuje pieniędzy na operację Snoopy’ego, psa, którego przygarnęła kilka lat temu.

Pies i Steven Hawking
fot. Snoopysbigheart.com

Możecie kupić wszystko: moje rzeczy, meble, kosmetyki nawet zamek do moich drzwi, jeśli chcecie. Wszystko oprócz… mojego psa – napisała Ann-Dolly na Facebooku.

Dlaczego Ann-Dolly to robi? Jej psu, mieszańcowi chihuahuy i teriera Snoopy’emu, zostało zdaniem weterynarzy tylko kilka miesięcy życia. Wszystko dlatego, że jego serce nadmiernie rośnie. By uratować zwierzaka potrzebna jest operacja kosztująca 37 000 funtów. Można ją przeprowadzić tylko w Paryżu.

Większość potrzebnych pieniędzy Ann-Dolly udało się już zebrać. Zlikwidowała konta oszczędnościowe, zaciągnęła pożyczki w banku oraz u rodziny i przyjaciół. Potrzebuje jeszcze 9 000 funtów.

Chętnie pozbędę się wszystkiego, nic nie ma dla mnie takiej wartości jak Snoopy – pisze Ann-Dolly.

Snoopy i Ann-Dolly wędrują razem po świecie od 9 lat. Wtedy kobieta przygarnęła pieska, którego ktoś w Boże Narodzenie wyrzucił na śmietnik.

Snoopy
fot. Snoopysbigheart.com

Potem czworonóg trafił do schroniska dla zwierząt w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Schroniska, w którym, gdy pies szybko nie trafi do adopcji, jest usypiany. Snoopy miał w swym nieszczęściu szczęście, bo nie tylko znalazł dom, ale i opiekunkę gotową zrobić dla niego wszystko.

Pies i Brian May
fot. Snoopysbigheart.com

Snoopy dużo podróżował z Ann-Dolly. Na Facebooku można znaleźć jego zdjęcia z tak znanymi osobami jak brytyjski astrofizyk Stephen Hawking, zoolog i pisarz Richard Dawkins czy Brian May, gitarzysta zespołu Queen. Piesek jest mimo swego wieku i choroby pełen energii. Jego właścicielka chce mu ofiarować kolejne lata życia.

Autor: Magdalena Ciszewska