Mróz i metalowe obroże? To niebezpieczne połączenie!

fot. Shutterstock

Gdy nadchodzi prawdziwa zima i temperatury spadają znacznie poniżej zera, czas zastanowić się, co zakładamy psom na szyję. Łańcuszkom i kolczatkom zawsze mówimy"nie", ale gdy na dworze mróz - już bezwzględnie.

Kolczatki i łańcuszki nigdy nie są dla psów dobre ani bezpieczne. Wbrew powszechnym przekonaniom nie uczą psów grzecznie chodzić na smyczy, a raczej jeszcze pogarszają sprawę, powodując liczne problemy. Niestety uczą także psy agresji wobec innych psów. Sytuacja robi się naprawdę niebezpieczna, gdy na dworze mróz. Dlaczego?

Metal przyjmuje temperaturę otoczenia i czasem wywołuje nawet odmrożenia – może więc być niebezpieczny, gdy na zewnątrz panuje mróz. Dlatego ci, którzy stosują kolczatki i łańcuszki, przynajmniej na czas zimy powinni je zmienić na miękkie obroże lub szelki. Akcesoria z materiału (parciane) lub skóry są też zdecydowanie bardziej humanitarne.

Więcej: „Żyć bez kolców”

Trzeba też pamiętać, że psy z sierścią bez podszerstka – takie jak amstafy, dobermany czy wyżły weimarskie – należy chronić przed zimnem za pomocą ciepłych, ale wygodnych psich ubranek.

Autor: Magda Urban
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments