06.07.2014
Najzabawniejsza jamnicza sztuczka
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wszystkie jamniki i psy jamnikopodobne są wyjątkowe – tak uważają ci, którzy choć raz w życiu zetknęli się z tym typem psa. Wśród jamniczych talentów rzadko wymienia się sztuczki, jakie potrafią wykonywać. Warto więc zobaczyć to, co na komendę robi jamniczka Gracie pokazana na krótkim filmie. Ten zabawny trik, nazwany „running bang” rozbawi z pewnością nawet największego smutasa.
Fot. You Tube
Nie wiadomo dokładnie, co przesądza o wyjątkowości tej rasy. Czy to, że są długie i niskopodłogowe, czy to, że zawsze samodzielne podejmują decyzje i przez to zwane są indywidualistami, czy też to, że mimo niewielkiej postury mają waleczne serce i z reguły nie popuszczą żadnemu owczarkowi niemieckiemu czy bokserowi.
Jedno jest pewne, ich opiekunowie uważają, że psi gatunek dzieli się na jamniki i inne psy. W tym miejscu warto przypomnieć, że Jerzy Waldorff swojego jamnika Puzona nazywał „człowieczkiem”, a Michalina Wisłocka mówiła, że psy tej rasy są takie ludzkie. Niewątpliwie sfilmowana jamniczka Gracie doskonale wie, co spodoba się jej opiekunce. PK
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
04.07.2025
Ciężkie chwile po tragedii w Ząbkach: mieszkańcy poszukują swoich pupili
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W czwartek, 3 lipca, po godz. 19 w podwarszawskich Ząbkach doszło do pożaru w jednym z budynków na osiedlu przy ulicy Powstańców. Ogień momentalnie objął cały dach i rozprzestrzenił się dalej, powodując ogromne zniszczenia. Ponad 500 osób w ułamku sekundy straciło dach nad głową, a teraz mierzą się z kolejną tragedią – poszukują swoich zwierząt.
undefined
27.06.2025
Roboty w służbie adopcji. eufy wspiera domy tymczasowe i czworonogi w potrzebie
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Technologia może zmieniać świat – nawet ten z sierścią, łapkami i historiami, które bolą. Marka eufy przekazała swoje roboty sprzątające domom adopcyjnym, by pomóc psom i kotom w najważniejszym etapie ich życia: drodze do domu.
undefined
24.06.2025
"Nie porzucaj, też mam uczucia!" - kolejna odsłona kampanii TOZ przeciwko porzuceniom
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Wakacje to dla nas powód do radości, lecz dla zwierząt to często tragedia. Według danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce liczba porzuceń wzrasta wtedy aż o 30 procent! Dlatego w kolejnej odsłonie corocznej kampanii pod hasłem "Nie porzucaj, też mam uczucia!" TOZ apeluje o empatię. Przed wyjazdem na urlop zwierzęciu można i należy zapewnić opiekę!
undefined