Najzabawniejsza jamnicza sztuczka

Fot. You Tube

Wszystkie jamniki i psy jamnikopodobne są wyjątkowe – tak uważają ci, którzy choć raz w życiu zetknęli się z tym typem psa. Wśród jamniczych talentów rzadko wymienia się sztuczki, jakie potrafią wykonywać. Warto więc zobaczyć to, co na komendę robi jamniczka Gracie pokazana na krótkim filmie. Ten zabawny trik, nazwany „running bang” rozbawi z pewnością nawet największego smutasa.

Nie wiadomo dokładnie, co przesądza o wyjątkowości tej rasy. Czy to, że są długie i niskopodłogowe, czy to, że zawsze samodzielne podejmują decyzje i przez to zwane są indywidualistami, czy też to, że mimo niewielkiej postury mają waleczne serce i z reguły nie popuszczą żadnemu owczarkowi niemieckiemu czy bokserowi.

Jedno jest pewne, ich opiekunowie uważają, że psi gatunek dzieli się na jamniki i inne psy. W tym miejscu warto przypomnieć, że Jerzy Waldorff swojego jamnika Puzona nazywał „człowieczkiem”, a Michalina Wisłocka mówiła, że psy tej rasy są takie ludzkie. Niewątpliwie sfilmowana jamniczka Gracie doskonale wie, co spodoba się jej opiekunce. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments