Nala – dobry duszek w domu opieki

fot. Facebook

Codziennie rano w domu opieki Lyngblomsten w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych na korytarzach rozlega się stukot małych pazurków. To swoją całodzienną pracę rozpoczyna Nala, pięcioletnia czarna toy pudliczka. Suczka przemierza korytarze dużego budynku, żeby dotrzeć do każdego pensjonariusza. Sama jeździ windą, pielęgniarki i salowe naciskają jedynie guziki kolejnych pięter.

Pudliczkę Nalę do domu opieki przyprowadza jej właściciel, pracujący tu od kilku lat Doug Dawson. Kiedy pewnego razu przypadkowo przywiózł suczkę na swój dyżur, odkrył, jak bardzo kontakt z nią cieszy starych ludzi mieszkających w Lyngblomsten. Kierownik placówki zgodził się na codzienne odwiedziny Nali u pensjonariuszy i teraz każdy z nich z niecierpliwością wyczekuje odwiedzin czarnej kudłatej kulki. Nawet pacjenci z pozoru nieprzytomni lub z ograniczoną świadomością zdają się wyczuwać, kiedy suczka jest z nimi. Personel ze wzruszeniem wspomina kobietę w ostatnim stadium raka, która uśmiechała się wyłącznie wtedy, gdy Nala sadowiła się na jej kolanach.

Dom w którym pracuje Nala jest dużą, kilkupiętrową budowlą. Pudliczka ma pełną swobodę poruszania się po nim, a ponieważ ciągłe chodzenie po schodach ją męczyło, ostatecznie wybrała windę jako szybszy środek komunikacji. Dokładnie poznała mechanizm jej działania i zorientowała się, że trzeba prosić przechodzącego akurat człowieka o naciśnięcie guzika.

Bystry piesek wie dobrze, co dzieje się w placówce. Pracownicy Lyngblomsten są przekonani, że suczka wyczuwa, że w nocy odszedł któryś z pensjonariuszy.ponieważ wyraźnie okazuje żal.

Staruszkowie bardzo kochają swojego pieska- mówią do niego, a przy okazji wspominają także własne psy, które mieli gdy byli młodsi. Dla nich Nala to czworonożny anioł, który pomaga im znieść samotność i smutek. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments