Nie zabijajcie bezpańskich psów! To proste jak ABC


Strzelanie do ulicznych psów i trucie ich w Pakistanie praktykuje się od dziesięcioleci. Prozwierzęce organizacje biją na alarm: to okrutne i nieefektywne. Jest lepsze rozwiązanie – Animal Birth Controle programme (program kontroli urodzeń zwierząt), w skrócie ABC.

Program ABC został stworzony 1990 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Światowe Towarzystwo Ochrony Zwierząt (WSPA) jako propozycja długoterminowego rozwiązania problemu bezpańskich psów w pozbawiony okrucieństwa sposób. Psy są wyłapywane, sterylizowane, szczepione przeciwko wściekliźnie i znów wypuszczane. Program z sukcesami działa miedzy innymi w Indiach.

Pakistańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystosowało petycję do rządu, by podobnymi działaniami objąć również bezpańskie zwierzęta żyjące w ich kraju. Tak o swoim pomyśle piszą twórcy petycji: „Szczepienie, sterylizacja a potem uwalnianie jest humanitarnym i skutecznym sposobem kontroli populacji bezpańskich zwierząt. To najwłaściwsze, co możemy zrobić. Wzywamy rząd pakistański do zakończenia bezsensownego zabijania. To naprawdę proste jak ABC.” AB

Więcej o akcji: https://secure.avaaz.org/en/petition/petition_55ba1c49a06d9/?pv=2Program 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments