Max to prawdziwy bohater! Niewidomy i głuchy pies uratował zaginioną dziewczynkę


Trzyletnia Aurora wyszła z domu w Southern Downs w Queensland w Australii. Zgubiła się w górzystej i lesistej okolicy i nie wiadomo, co by się z nią stało, gdyby nie jej czworonożny przyjaciel. Niewidomy i głuchy pies uratował zaginioną dziewczynkę.

W piątek 21 kwietnia o godzinie 15 policjanci z Queensland w Australii otrzymali zgłoszenie, że zaginęła trzyletnia Aurora. Zaczęły się poszukiwania, w których wzięło udział około 100 osób: członkowie australijskich państwowych służb ratowniczych, policjanci i okoliczni mieszkańcy. Warunki były trudne, padał deszcz, a okolica jest górzysta i lesista. Nocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Wznowiono je rano i około 8 udało się dotrzeć do Aurory. Okazało się, że niewidomy i głuchy pies uratował zaginioną dziewczynkę.

Gdy rano zaczęto znów poszukiwania dziewczynki, jej babcia Leisa Bennett i inni członkowie grupy poszukiwawczej usłyszeli dobiegający ze wzniesienia płacz Aurory. Gdy podążyli w tym kierunku, najpierw zobaczyli 17-letniego Maksa, psa rasy australian cattle dog. Maks jest na wpół ślepy i głuchy, co w jego wieku nie jest niczym dziwnym. Ale to właśnie ten pies staruszek zaprowadził Leisę Bennett do jej wnuczki.

Niewidomy i głuchy pies uratował zaginioną dziewczynkę

Leisa najpierw zobaczyła psa. To Max zaprowadził ją do Aurory – opowiadał reporterom portalu www.abc.net.au Kelly Benston, partner babci dziewczynki.

W ten sposób niewidomy i głuchy pies uratował dziewczynkę. Aurora została odnaleziona około dwa kilometry od domu w Cherry Gulley, miejscowości odległej o 30 km od Warwick.

Okolica jest górzysta i nieprzyjazna, dziewczynka odeszła daleko od domu. Wędrowała z psem, który lojalnie jej towarzyszył – mówił Ian Phipps, jeden z członków grupy poszukiwawczej.

Honorary Police Dog Max

You may remember Max from such news stories as: "3yo girl found safe, guarded by family dog" and "Dog hailed hero for keeping lost girl safe"…Well today, Max officially became Queensland's first ever honorary police dog.STILL SUCH A GOOD BOY! More: https://mypolice.qld.gov.au/blog/2018/05/01/video-max-becomes-queenslands-first-honorary-police-dog/

Publiée par Queensland Police Service sur mardi 1 mai 2018

Dziewczynce nic się nie stało

Gdy babcia dotarła do dziewczynki, Aurora była zapłakana, ale na szczęście poza drobnymi zadrapaniami nic jej się nie stało, mimo że spędziła noc w chłodzie i na deszczu. Ocalenie zawdzięcza swemu czworonożnemu towarzyszowi. Niewidomy i głuchy pies uratował dziewczynkę.

Policjanci docenili bohaterski czyn Maksa i nadali mu tytuł honorowego psa policyjnego.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments