Niewidomy pies terapeuta pomaga dzieciom ofiarom przemocy


Był szczenięciem, gdy stracił oczy w wyniku wypadku i miał problemy z oddychaniem. Miał 10 miesięcy, gdy właściciele oddali go do Klamath Animal Shelter. W styczniu ubiegłego roku adoptowali go Marcie i Rodney Beedy. Od tego czasu sam jest kochany i daje szczęście innym.

Xander, tak go nazwali Marcie i Rodney Beedy, jest mieszańcem mopsa i czarującym stworzeniem. Jego życie zaczęło się jednak tragicznie. Gdy był szczenięciem, stracił oczy. Jakby mało było tego nieszczęścia, stracił też dom, bo jego właściciele nie chcieli wybrakowanego psa. Co musiało czuć takie biedne małe stworzenie, nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Widać jednak nie było mu pisane tylko cierpieć. Wkrótce do schroniska, w którym się znalazł za sprawą właścicieli, trafił Rodney Beedy i zakochał się w małym uroczym piesku.

Już wtedy przeczuwał, że będzie z niego wspaniały pies terapeuta. I tak się stało. Najpierw ukończył zwykłe szkolenie, a potem uzyskał certyfikat psa terapeuty. 

Ale nim to się stało, pierwszą osobą, którą wspierał, była jego nowa właścicielka. Pomagał jej przetrwać pobyt w szpitalu.

Teraz pomaga dzieciom, które doświadczyły przemocy i dorosłym ofiarom przemocy w rodzinie.

Jest miłym, kochanym, pełnym radości stworzeniem.

Ma mnóstwo obowiązków, nigdy się nie nudzi.

Kocha dzieci i jest gotów zawsze śpieszyć im na pomoc.

Jego misją jest zatrzymanie eskalacji przemocy. Będzie pomagał małym i dużym tak długo, aż nie nadejdzie ten dzień, gdy przemoc zniknie – można przeczytać na jego stronie na Facebooku. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments