Nos w nos na mecie


Sensacja w Wielkiej Brytanii – trzy charty wpadły na metę równocześnie!

Na Wyspach jeszcze żaden wyścig chartów nie skończył się takim rezultatem. Tym razem urządzenie do pomiaru prędkości wykazało jednak, że trzy psy ścigające się 20 stycznia na dystansie 925 m na Romford Stadium w Essex wpadły na metę dokładnie w tym samym ułamku sekundy. Na stop klatce wyraźnie widać, że nosy chartów o egzotycznych imionach: Killishan Masai, Ayamzagirl oraz Droopys Djokovic równocześnie mijają końcową linię. – Szansa na taki wynik jest mniejsza niż wygranie szóstki w totka. Zdarzały się już podwójne zwycięstwa, ale coś takiego na Wyspach zdarza się po raz pierwszy, od kiedy pomiaru dokonuje się przy użyciu najnowocześniejszych technologii – wyjaśnia Simon Clare z zakładów sportowych Coral.

Taki rezultat to również nie lada nowość dla bukmacherów. Potrójna wygrana chartów sprawiła, że ponad połowie ze 100 tys. osób, które obstawiły wyścig, trzeba było wypłacić należność za trafnie wytypowany wynik.
Sensacyjny wyścig zaktywizował także obrońców praw zwierząt, którzy od wielu lat lobbują za zdelegalizowaniem tego typu zawodów i surowym karaniem ich organizatorów. Po raz kolejny przypomnieli oni, że wiele psów biorących udział w wyścigach traktowanych jest wyłącznie jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Zdarza się, że na co dzień żyją w nędznych warunkach, a kiedy doznają kontuzji, są usypiane lub porzucane. Czasem podawany jest im również doping lub bezprawnie testowane są na nich środki farmakologiczne mające zwiększyć wydolność organizmu.
Więcej o wyścigach chartów czytaj TU.

 

Katarzyna Kopacz, Londyn

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments