Po długiej i bardzo ciężkiej chorobie odeszła prezes fundacji Znajdki


Obok krzywdy zwierząt nie umiała przejść obojętnie. O śmierci pani Joli Boczkowskiej, prezes fundacji Znajdki, poinformowali wolontariusze na facebookowym fanpage'u przytuliska.

Po długiej, wyczerpującej i naprawdę trudnej walce z chorobą – nowotworem krtani – odeszła prezes fundacji Znajdki. Pani Jola Boczkowska całe swoje życie poświęciła tym niechcianym, porzuconym, skrzywdzonym, starym i schorowanym. Przez wiele lat przywracała czworonożnym nieszczęściom nadzieję na lepsze jutro. Zapewniała im opiekę medyczną, miłość i ostatecznie nowy, kochający dom. Pani Jola była nie tylko sercem, ale też i filarem fundacji.

Odeszła prezes fundacji Znajdki

O tej smutnej wiadomości 23 sierpnia poinformowali na facebookowym fanpage’u wolontariusze fundacji Znajdki:

Wczoraj po długiej i bardzo ciężkiej chorobie odeszła nasza Prezes Pani Jola Boczkowska.Ideą JEJ pięknego życia była…

Publiée par Znajdki sur Vendredi 23 août 2019

Pani Jola jakiś czas temu zachorowała na nowotwór krtani. Miała problemy z mówieniem i jedzeniem, a mimo to nie potrafiła odmówić pomocy potrzebującym zwierzętom. Troszczyła się o swoich podopiecznych, również o te niepełnosprawne psiaki, które wymagały od niej całodobowej opieki. W międzyczasie jeździła do szpitala na radioterapię.

Serce i filar fundacji

Aby nieść pomoc niechcianym zwierzętom, pani Jola wyprowadziła się ze swojego mieszkania w Warszawie do wynajętego domku w miejscowości Krusze koło Tłuszcza. I chociaż bardzo żałowała, że nie jest w stanie zapewnić porzuconym czworonogom lepszego dachu nad głową, to tak naprawdę ofiarowała im znacznie więcej – nowe życie.

Fundacja Znajdki swoją działalność rozpoczęła – oficjalnie – w 2012 roku. Jednak, jak sama pani Jola podkreślała, zwierzęta były w jej życiu obecne od zawsze. Tak naprawdę wszystko zaczęło się już w 1994 roku. To właśnie wtedy pani Jola w wysokiej trawie zauważyła oczy Kosi – suczki, która na pożegnanie od poprzedniego właściciela otrzymała kopniaka w głowę.

Przytulisko pomogło ogromnej liczbie zwierząt, dlatego Fundacja Znajdki została nominowana do XVI edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”.

Odeszła prezes fundacji Znajdki, jednak jej wielkie serce i pamięć o niej na zawsze z nami pozostaną. Ze wszystkimi, którzy mieli okazję ją poznać i z osobami, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

Źródło i zdjęcie główne: www.facebook.com/znajdki

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments