Powstanie schronisko dla niepełnosprawnych psów


Pamiętacie ciężko pobitego psa Fijo, który do końca życia będzie niepełnosprawny? Opiekuje się nim Fundacja dla Szczeniąt Judyta. To niejedyny jej niepełnosprawny podopieczny. Dlatego 80 km od Warszawy fundacja buduje schronisko dla niepełnosprawnych psów.

Gdy na początku roku została nagłośniona sprawa Fijo (więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ), telefony w Fundacji dla Szczeniąt Judyta się urywały. Każdy chciał adoptować Fija. Gdy się okazało, że Fijo będzie do końca życia niepełnosprawny, będzie poruszał się za pomocą wózka i trzeba mu będzie zmieniać pampersy, chętni znikli. W fundacji o psach niepełnosprawnych mówi się „psy widmo” – ludzie popatrzą, pożałują, ale nikt nie chce ich adoptować. Bo nie są słodkimi yorkami, tylko niepełnosprawnymi kundelkami. Dlatego schronisko dla niepełnosprawnych psów jest bardzo potrzebne.

Fijo nie chodzi i nie będzie chodził. Do tego ma problem z pęcherzem i musi mieć pampers. Opieka nad nim jest bardzo trudna i czasochłonna. Wymaga przemyślanej decyzji i ogromnej odpowiedzialności – tłumaczy dziennikarce portalu silesion.pl Małgorzata Brzezińska, założycielka Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

Schronisko dla niepełnosprawnych psów

Pod opieką fundacji jest jeszcze kilkanaście niepełnosprawnych psów. Oprócz Fija to też m.in. Sonia, Baxter, Imbir, Lori czy Szejbi. A ostatnio też Miki.

Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać. To film z przemiany Miki, maleńkiej suni, która przyjechała do nas z decyzją o eutanazji, nierokująca, z atakami padaczki, ruchami pływackimi, wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Zapalenie mózgu zostało potwierdzone w rezonansie i w badaniu płynu mózgów rdzeniowego. Po 2 tygodniach wyniki opieki domowej w DT Bemowo, dobrze dobranych leków i miłości są niewiarygodne. Nunia odzyskuje świadomość, zaczyna powolutku słyszeć i reagować na bodźce. Z chodzeniem, jak widać, radzi sobie wybornie  – napisali na facebookowym fanpage’u wolontariusze fundacji.

♥️♥️Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać♥️♥️To film z przemiany Miki, maleńkiej suni, która Przyjechała do nas z decyzją o eutanazji, nie rokujaca, z atakami padaczki, ruchami pływackimi, wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Zapalenie mózgu zostało potwierdzone w Rezonansie i w badaniu płynu mózgów rdzeniowego. Po 2 tygodniach wyniki opieki domowej w DT Bemowo, dobrze dobranych lekko i miłości są niewiarygodne.Nunia odzyskuje świadomość, zaczyna powolutku slyszec i reagować na bodźce. Chodzeniem jak widać radzi sobie wybornie 🙂

Publiée par Fundacja dla Szczeniąt Judyta sur Lundi 13 août 2018

Dla Fija, Miki i innych chorych szczeniaków powstanie schronisko dla niepełnosprawnych psów. Ośrodek budowany jest w Woli Wodzyńskiej, 80 km na północ od Warszawy.

On już jest w trakcie remontu. Prosimy ludzi dobrej woli i firmy o to, żeby zgłaszały się i pomagały. Przydałyby się nam np. płyty gipsowo-kartonowe, bloczki i ogrodzenia. Mamy 600 metrów kwadratowych. Musimy je dostosować do tych niepełnosprawnych psiaków – mówi dziennikarzom portalu onet.pl Małgorzata Brzezińska z Fundacji dla Szczeniąt Judyta.

Według informacji portalu silesion.pl niepełnosprawne psy zamieszkają w pokojach. Chętni na adopcję takiego zwierzaka będą mogli mieszkać z nimi przez kilka dni, by sprawdzić, czy poradzą sobie z opieką.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments