Oliwia i Maciej Makuszewscy – nominowani do nagrody Serce dla Zwierząt 2018

fot. Archiwum prywatne

Właścicielka agencji ślubnej Makuszewscy Wedding Planners i piłkarz Lecha Poznań, reprezentant Polski, od trzech lat organizują akcję Świąteczna Paczka dla Psiaczka.

Jako nastolatka Oliwia przyniosła do domu goldena Mohito i postawiła rodziców przed faktem dokonanym. Maciejowi i jego młodszemu bratu wszędzie towarzyszył przez kilkanaście lat kundelek Maks. Gdy się poznali, to Oliwia zaraziła Macieja gotowością do pomagania bezdomnym, cierpiącym zwierzakom.

Dużo jeżdżą po Polsce i w trakcie tych podróży zdarza się, że znajdują poranione w wypadkach psy. Zawsze się wtedy zatrzymują i starają się im pomóc. Trzy lata temu zainspirowała ich akcja Szlachetna Paczka. Pomyśleli, dlaczego nie zorganizować podobnej na rzecz psów.

– Pierwsza edycja odbyła się w Gdańsku, gdzie wtedy mieszkaliśmy, a gdy przenieśliśmy się do Poznania, Lech Poznań, czyli klub, w którym gra mój mąż, podchwycił pomysł i bardzo nam pomógł w organizacji zbiórki – opowiada Oliwia.

Podczas ostatniej akcji organizowanej przed jednym z meczów Lecha Poznań zebrano kilka ton karmy dla schronisk, a także pieniądze dla Fundacji dla szczeniąt Judyta. Na Facebooku akcja jest prowadzona przez cały rok, ale szczególne jej natężenie ma miejsce w okresie świąt. W 2017 roku wzięły w niej udział m.in. szkoły. W tej, w której zebrano najwięcej karmy, lekcję WF poprowadzi Maciej.

– Marzy nam się z Oliwią stworzenie ogólnopolskiego programu, który poprawiłby los zwierząt żyjących w schroniskach. Bo teraz, gdy odwiedzamy niektóre z nich i widzimy, w jakich warunkach żyją czworonogi, serce się kraje – mówi Maciej.

SMS: SERCE.5 pod numer 7136 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Swój głos można oddać również na stronie www.sercedlazwierzat.pl.

Na stronie akcji znajduje się też więcej informacji o plebiscycie i regulamin głosowania.

Organizator plebiscytu

 

Partner główny

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments