Oprawcy zwierząt zdemaskowani


Na Facebooku powstała „ściana wstydu” – założyły ją brytyjskie organizacje charytatywne niosące pomoc zwierzętom. Publikują na niej dane i zdjęcia osób, które krzywdzą czworonogi.

Na stronie WWW „British Animal Abusers named & shamed” zamieszczonej na portalu Facebook publikowane są: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz zdjęcia osób, które swoim działaniem wyrządziły szkodę zwierzętom i prawomocnym wyrokiem sądu zostały skazane za takie postępowanie. Ponieważ brytyjskie prawo zezwala na publikację danych dotyczących skazanych, autorzy „ściany wstydu” skorzystali z tej możliwiości i na stronie British Animal Abusers można przeczytać kilkaset historii dotyczących krzywdzenia zwierząt. Większość z nich dotyczy psów.

Twórcy witryny apelują, by nie traktować ich inicjatywy jako zachęty do samosądu, ale aby na przykład hodowcy mogli sprawdzić w internecie czy szczeniak, którego sprzedają, nie trafi w ręce niewłaściwych ludzi.

Na stronie roi się także od opisów hodowli, w których psy trzymane są w skandalicznych warunkach. Zainteresowanych zakupem czworonoga ma to przestrzec przed pseudohodowlami.

Strona cieszy się w Wielkiej Brytanii bardzo dużym zainteresowaniem – każdego miesiąca odwiedza ją co najmniej 15 tys. osób.

KK, Londyn

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments