Owczarek niemiecki w walce o zdrowie słonia


Większość ludzi kojarzy owczarki niemieckie z odpowiedzialnymi zajęciami – takimi jak zatrzymywanie przestępców, patrolowanie terenów, wykrywanie substancji wybuchowych. Te inteligentne psy mogą jednak więcej, niż nam się wydaje.

Świetnym przykładem na wszechstronność onków może być Duma. Pies jako szczeniak został przeszkolony do pracy z nosorożcami w Południowej Afryce w ramach projektu ratowania małych nosorożców, osieroconych przez matki, które zabili kłusownicy.

We wrześniu 2015 roku do organizacji ratującej osierocone nosorożce The Thula Thula Rhino Orphanage in South Africa trafiło słoniątko odrzucone przez stado zaledwie kilka godzin po przyjściu na świat. Słoniątko, które nazwano Ellie, miało wiele problemów zdrowotnych, m.in. przepuklinę i alergię na mleko.

Pracownicy organizacji martwili się, że mała słonica nie ma kontaktu z innymi zwierzętami, przez co stawała się coraz bardziej dzika. Z pomocą przyszła Duma – od razu między psem a słoniem nawiązała się nić porozumienia, a po kilku miesiącach można już było mówić o prawdziwej międzygatunkowej przyjaźni. Towarzystwo owczarka świetnie wpłynęło na słonia – Ellie nie tylko zaczęła zdrowieć, ale i nabrała chęci do życia, czego lekami uzyskać by się nie dało.

Niestety pod koniec stycznia nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia słonicy, o którą personel The Thula Thula Rhino Orphanage i owczarek Duma tak długo walczyli. Choć Ellie nie udało się uratować, na te kilka miesięcy życia zyskała jedynego w swoim rodzaju przyjaciela. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments