Pielęgniarka z Dallas i jej pies są już razem


Do wzruszającego spotkania doszło 1 listopada w Dallas. Po 21-dniowej kwarantannie Bentley, cavalier king charles spaniel, wrócił do swojej opiekunki Niny Pham. Tydzień wcześniej pielęgniarka z Dallas, o której pisaliśmy 23 października, dowiedziała się, że jest już zdrowa i nie jest nosicielką wirusa Ebola.

Bentley miał więcej szczęścia niż Excalibur, pies należący do pielęgniarki z Hiszpanii,  zarażonej wirusem Ebola podobnie jak Nina Pham. Hiszpanie w panice postanowili uśpić psa, choć nie przeprowadzono żadnych badań, które mogłyby wskazać, czy jest on nosicielem niebezpiecznego wirusa. Bentley był pod doskonałą opieką Animal Service z Dallas i podobnie jak u jego właścicielki wykluczono u niego obecność wirusa Ebola.

Po 21-dniowej kwarantannie mogło wreszcie dojść do wzruszającego spotkania. Nina tuliła Bentleya z całych sił, a on odwdzięczał się radością i psimi całusami. Przed spotkaniem Bentley został wykapany i wyczesany, ponieważ był także bohaterem konferencji prasowej, podczas której przekazano mu kosz wypełniony zabawkami i innymi upominkami od osób z całych Stanów Zjednoczonych, które kibicowały ich historii.

„To, że odzyskałam najlepszego przyjaciela, jest niezwykłym przeżyciem. I brakuje mi słów, aby  wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że Bentley jest znowu ze mną – powiedziała podczas konferencji Nina. Zobaczcie sami, jak szczęśliwi są pies i jego opiekunka. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments