Pierwsza Złota Obroża

fot. Armando Gallo

Niespodzianki nie było – jack russell terrier Uggie, czworonożny bohater takich filmów jak "Artysta" i "Woda dla słoni" zdobył Golden Collar Award - Złotą Obrożę w kategorii najlepszy pies filmowy. Nagrodę ustanowili twórcy serwisu Dog News Daily na wzór Oscarów. Przyznano ją w tym roku po raz pierwszy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Hyatt Regency Century Plaza Hotel w poniedziałek 13 lutego. Nie zabrakło na niej gwiazd filmu i telewizji, wśród nich Jamesa Cromwella, który zagrał jedną z ról w filmie "Artysta".

Czworonożni goście przybyli ze swoimi szkoleniowcami, a najliczniejszą grupę stanowiły dobermany, czworonożni dublerzy Blackie, suczki, która wystąpiła w najnowszym filmie Martina Scorsese "Hugo". Psy ubrane były w płaszcze z nadrukiem Blackie Fun Club. Podczas ceremonii Uggie (odtwarzający w "Artyście" postać Jacka) zajmował honorowe miejsce na scenie, na specjalnie dla niego przygotowanym krześle. Kiedy ogłaszano wyniki, jak przystało na psa, odpowiadał szczekaniem.
 
Po odebraniu Złotej Obroży szkoleniowiec i właściciel Uggiego Omar von Muller mówił, że Uggie jest wspaniałym aktorem, ale i prawdziwym przyjacielem rodziny, który uwielbia spać w łóżku.
 
Uggie zdobył już Palm Dog Award, przyznawaną na festiwalu w Cannes od 2001 r. Wśród zwycięzców w pozostałych kategoriach (filmy obcojęzyczne, seriale, reality show i filmy DVD) są buldog francuski Brigitte i pitbul Herkules.
 
Yola Czaderska-Hayek (relacja z Hollywood)
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments