Pies bohater! Uratował właściciela przed śmiercią pod kołami pociągu


Trzydziestokilkuletni mężczyzna został potrącony przez pociąg i trafił do szpitala. Cała sytuacja mogła się jednak skończyć dla niego tragicznie, gdyby nie pies.

Mieszkaniec Niekładzia (gmina Gryfice) spał na torach kolejowych. Czuwał przy nim pies w typie owczarka niemieckiego. Gdy do miejsca, gdzie leżał mężczyzna, zaczął się zbliżać pociąg, pies próbował go obudzić. Skomlił, szczekał i lizał swego pana.

Mężczyzna się obudził, zauważył pociąg i wstał z torów. Nie zdążył jednak odejść i został zahaczony przez przejeżdżający skład. Miał mnóstwo szczęścia, bo przeżył. Niestety pies bohater wskutek uderzenia zginął. Jego ciało znaleziono około 100 m od torów.

Zobaczyłem tłum i nadjeżdżającą karetkę. Zatrzymałem się i pomogłem zabezpieczyć poszkodowanego. Pogotowie zabrało mężczyznę ze złamaniem ramienia i ciężkimi obrażeniami ręki do szpitala w Gryficach. Miał naprawdę dużo szczęścia – mówi w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 Tomasz Kaszlej, gryficki radny, a także ratownik medyczny, który akurat przejeżdżał obok.

Według świadków mężczyzna był nietrzeźwy. Policja tego na razie nie potwierdziła, bo nie mogła zbadać go na miejscu alkomatem, pobrano mu natomiast krew do badania.

Gdyby nie pies, mężczyzna zginąłby prawdopodobnie pod kołami przejeżdżającego pociągu. Stało się jednak inaczej, to bohaterski zwierzak oddał życie za swego nieodpowiedzialnego właściciela.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments