Pies Boo – czy ktoś jeszcze nie słyszał o tym piesku?

fot. Facebook / Boo

Ma 17 mln fanów na Facebooku i własną notkę w Wikipedii. Pies Boo to gwiazda internetu! Jeśli jeszcze go nie poznaliście, czas to zmienić.

W internetowych serwisach ogłoszeniowych można znaleźć takie ogłoszenia, jak na przykład: „pies Boo rasowy”, „szczenięta Boo”, „sprzedam Boo”, „suczka rasy Boo do kupienia”. Czy rzeczywiście „boo” to nowa rasa psa? Nic z tych rzeczy! To prawdziwy piesek, który ma tak na imię. Ale zyskał w internecie tak ogromną popularność, że psy przypominające go z wyglądu określa się jego imieniem. Zupełnie, jakby to była nazwa.

Boo
fot. Facebook / Boo

Prawdziwy Boo to pies rasy szpic miniaturowy pomeranian. Psy te mają dłuższą sierść niż słynny psiak, dlatego, że Boo został ostrzyżony. To nadało mu wygląd maskotki i wywołało zachwyt wśród internautów. Moda na pomeraniany, którą właśnie piesek Boo wykreował, wiąże się nie tylko z tym, że wszyscy chcą mieć szpica miniaturowego, ale też z tym, że chcą go strzyc, by wyglądał jak pluszak.

Nazywam się Boo i jestem psem

Boo pies urodził się 16 marca 2006 roku i mieszka w San Francisko. Jego właścicielką jest Irene Ahn, na co dzień pracująca w Facebooku, która ma też drugiego psa – brata Boo o imieniu Jiffpom. Sława pieska Boo rozpoczęła się od strony na Facebooku, na której właścicielka umieściła krótki opis, który widnieje na fanpage’u do dziś: „My name is Boo. I am a dog. Life is good”. Dziś fanpage psiaka ma ponad 17 milionów fanów, a na Instagramie śledzi go 580 000 osób. Te liczby robią wrażenie!

Sława Boo już dawno wyszła poza internet. W 2011 roku powstała książka o pomeranianie pod tytułem „Życie najsłodszego psa na świecie”, którą napisała jego właścicielka, ale wydała pod pseudonimem J. H. Lee. Książka została przetłumaczona na 10 języków i cieszyła się ogromną popularnością.

Pies Boo – jak mieć takiego w domu?

Każdy, kto chce mieć swojego Boo, może poszukać hodowli psów rasy szpic miniaturowy pomeranian. Nie ma z tym problemu, bo w Polsce jest kilkadziesiąt hodowli psów tej rasy.

Boo i jego brat
fot. Facebook / Boo

Te żywiołowe i bardzo towarzyskie pieski nadają się właściwie dla każdego, kto zaakceptuje ich niewielkie rozmiary (ważą ok. 2 kg), delikatną psychikę i waleczne serce. Na pewno nie sprawdzą się w domu z małymi dziećmi, które tak małemu psiakowi mogłyby – choćby niechcący – zrobić krzywdę.

Pies Boo – cena

Rasowy szczeniak szpica miniaturowego kosztuje – z renomowanej, zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce hodowli – ok. 2500 zł. Cena psa Boo na portalach ogłoszeniowych wynosi czasem 400-500 zł, ale – uwaga! – są to zwykle psy z pseudohodowli, które nie mają rodowodów, a więc nie są psami rasowymi. Jeśli chcemy mieć pewność, że zostaliśmy opiekunami prawdziwego psa Boo – szpica miniaturowego – powinniśmy szukać pomeranianów z górnej półki cenowej (czyli od 2000 zł wzwyż). Cena najdroższych psów Boo potrafi czasem wynosić nawet 5000-6000 zł.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments