Pies i sowa – przyjaciele na całe życie

fot. Facebook / Ingoundfriends

O tym, że pies najlepszym przyjacielem człowieka, wiecie pewnie wszyscy, ale że pies i sowa mogą być przyjaciółmi, to może być niespodzianka.

Niemka Tanja Brandt jest z zawodu fotografem i specjalizuje się w zdjęciach zwierząt. Jest też opiekunką owczarka belgijskiego Ingo (oprócz niego ma jeszcze kilka innych owczarków) i sowy Poldi (to imię jest skrótem od Napoleon). Robi im mnóstwo zdjęć i kręci filmy pokazujące ich wspólne życie. Jak pies i sowa się przyjaźnią, można zobaczyć na stronie www.ingoundelse.de, a także na Instagramie i Facebooku.

Tanja bardzo kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy i ptaki drapieżne, takie jak sowy, jastrzębie i sokoły, którymi się opiekuje we własnym domu, jeśli wymagają pomocy człowieka.

Od dzieciństwa – w przeciwieństwie do reszty mojej rodziny – bardzo kochałam zwierzęta. Gdy byłam mała, znajdowałam różne zwierzaki i opiekowałam się nimi, ukrywając to przed rodzicami. Uwielbiam piękno, siłę i lojalność zwierząt. Wielu ludzi mogłoby się tego od nich uczyć – mówi Tanja Brandt, która dokumentuje, jak pies i sowa się przyjaźnią, reporterom portalu Borepanda.com.

Behind the scenes -how to make a picture …?Mit den größten Kritikern überhaupt.Vor allem Gandalf, die alte Motzbirne kann alles besser…?Er hat vorhin erst mal den Ingo ausgemotzt, weil der nen Niesanfall hatte … – angespannte Stimmung ??

Publié par Ingo & friends sur samedi 17 février 2018

Pies i sowa

Pies i sowa to niezwykła para. Ingo jest owczarkiem belgijskim i pochodzi z linii psów policyjnych. Z kolei Poldi to sowa, która wykluła się dwa dni później niż jej rodzeństwo i jest bardzo mała w porównaniu do innych sów. Trzeba się nią bardziej opiekować i poświęcać jej więcej uwagi. Od początku było jasne, że nie będzie sama w stanie przetrwać na wolności i dlatego stała się domowniczką Tanji.

Owczarek z sową
fot. Facebook / Ingoundfriends

Ingo to wyczuł swym psim instynktem i stał się opiekunem i obrońcą Poldi. Ta szczególna adopcja przekształciła się w przyjaźń, która darzą się pies i sowa.

Niesamowite fotografie

Ingo i Poldi szanują się nawzajem i doskonale się rozumieją – napisała Tanja na swojej stronie internetowej.

Pies i sowa
fot. Facebook / Ingoundfriends

Przyjaźń, którą darzą się pies i sowa, poruszyła już wiele ludzkich serc za sprawą fotografii, które zamieszcza na różnych profilach ich opiekunka. Piękny futrzak i pierzasta piękność doskonale nadają się do portretowania. W efekcie powstały już tysiące zdjęć dokumentujących chwile z wspólnego życia tych dwóch tak bardzo różnych gatunków. Czy i was one nie poruszają?

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments