Pies ogłaszany na puszce piwa odnalazł swój dawny dom


Kampania reklamująca psy do adopcji na puszkach piwa odniosła skutek. Dzięki niej jeden z czworonogów odnalazł swój dawny dom!

Przy pomaganiu bezdomnym psom wszystkie chwyty są dozwolone. Rozwieszanie papierowych ogłoszeń, umieszczanie informacji na różnych portalach, marsze kundelków i promocja w gazetach to typowe sposoby, by zwrócić uwagę ludzi na potrzebujące psiaki. Niektórzy jednak wykazują się jeszcze większą kreatywnością. Amerykański browar postanowił na swoich puszkach umieszczać zdjęcia psów do adopcji. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Dzięki tej kampanii zagubiony w przeszłości pies odnalazł swój dawny dom.

Motorworks Brewery pomaga w adopcjach psów

Na początku tego roku amerykański browar Motorworks postanowił, że zaangażuje się w pomoc psom, które poszukują domu. Nawiązał więc współpracę z lokalnym schroniskiem z Florydy – Manatee County Animal Services. Przepełnione schronisko z chęcią dostarczyło informacje dotyczące swoich podopiecznych, którzy najpilniej potrzebowali domu. Wizerunki bezdomnych czworonogów wraz z krótkimi opisami zostały umieszczone na puszkach z piwem. Dzięki temu każdy kupujący trunki miał okazję zapoznać się z potencjalnym nowym pupilem lub… odnaleźć swoją zgubę!

odnalazł swój dawny dom
fot. www.abcactionnews.com

Pies odnalazł swój dawny dom dzięki ogłoszeniu na puszce

Na informacje o nowej kampanii browaru natknęła się Monica Mathis. Zauważyła, że jeden z reklamowanych w ten sposób psów bardzo przypomina jej pupila, który zaginął trzy lata wcześniej. Poszukując zagubionej Hazel, obdzwoniła wtedy wiele schronisk, jednak bezskutecznie. Niedługo potem przeprowadziła się z Iowa do Minnesoty. Widząc zdjęcie suczki ogłaszanej jako Day Day, od razu zadzwoniła do Manatee County Animal Services. W schronisku okazało się, że psiak jest zaczipowany na osobę o imieniu Monica, jednak z innym nazwiskiem. Kobieta bez problemu udowodniła, że widniejące w systemie nazwisko przed ślubem należało do niej.

odnalazł swój dawny dom
fot. www.abcactionnews.com

Suczka i jej opiekunka miały niesamowite szczęście!

Na puszkach promujących bezdomne psy pojawiły się tylko wybrane czworonogi – Day Day była jednym z nielicznych psów wybranych do tej kampanii. To prawdziwe szczęście, że właśnie ta suczka znalazła się na puszce i że to właśnie jej zdjęcie dostrzegła mieszkająca w innym mieście Monica.

Jesteśmy wręcz przeszczęśliwi, że opiekunka z Minnesoty po trzech latach odzyska podopiecznego dzięki naszym działaniom – mówi Denise Tschida, współzałożycielka Motorworks Brewing.

Nie wiadomo, jak Day Day trafiła z Iowy do schroniska na Florydzie. Wiadomo jednak, że kilka dni po telefonie kobiety suczka została przetransportowana do Minnesoty i wróciła do swojego domu.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments