Pies opiekun niewidomego psa


Glenna i Buzza, dwa bezdomne kundelki znalezione w tunelu, łączy coś niezwykłego – jeden jest niewidomy, a drugi jest jego przewodnikiem. Teraz są w schronisku Stray Aid i czekają na nowy wspólny dom, bo gdy tylko są na chwilę rozdzielone, zaraz za sobą płaczą.

Glenn to jack russell terrier, a Buzz to staffordshire bull terrier. Mają prawdopodobnie 9-10 lat. Czworonogi zostały znalezione w tunelu i trafiły do schroniska Stray Aid w miejscowości Coxhoe w Wielkiej Brytanii. Są nierozłączne nie tylko dlatego, że stanowią parę przyjaciół, ale także dlatego, że Glenn jest niewidomy, a Buzz pomaga mu się poruszać. – Buzz pełni rolę przewodnika Glenna. Glenn ufa Buzzowi. Jeśli rozstają się choć na chwilę, oba szczekają i bardzo się denerwują, powinny więc trafić do jednego domu – mówi lekarz weterynarii Sue Bielby ze Stray Aid.

>>> Poznaj historię niewidomego siberian husky Izaaka i jego przewodniczki chihuahuy Isabellli <<<

Buzz popycha Glenna i pokazuje mu w ten sposób, jak ten ma dojść do miski z jedzeniem albo do swego legowiska. Kieruje nim też tak, by nie wpadał na różne przeszkody, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Obecni opiekunowie psów w schronisku przypuszczają, że musiały one tak funkcjonować już od jakiegoś czasu. Teraz szukają jednego, wspólnego, kochającego domu. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments