Pies plażowicz

fot. Thinkstock

W Babich Dołach udostępniono drugą na gdyńskim wybrzeżu plażę dla psów.

Maja Wagner i Beata Szadziul, pomysłodawczynie projektu „Strefa dla psów”, dzięki któremu w 2012 roku w Orłowie powstało pierwsze kąpielisko dla czworonogów i ich właścicieli, zachęcone zeszłorocznym sukcesem, postanowiły stworzyć w dzielnicy Babie Doły kolejne miejsce przyjazne plażowiczom na czterech łapach.

Okazało się bowiem że zaledwie stumetrowa orłowska plaża cieszyła się ogromnym powodzeniem. Jej użytkownikami byli nie tylko mieszkańcy Gdyni i ich pupile, ale także przyjezdni z Gdańska i Sopotu. Stała się  też szybko atrakcją dla turystów, którzy lubią spędzać wakacje ze swoimi zwierzętami.

Od pierwszego maja psy spragnione kąpieli w morzu i harców na piasku mogą przez cały rok korzystać z dwóch plaż: w Orłowie i Babich Dołach. Najbliższe strzeżone kąpielisko znajduje się na tyle daleko, że czworonogi odwiedzające swoją plażę nie będą nikomu przeszkadzać. Nie ma też obaw co do utrzymania czystości. Istniejąca od roku plaża w Orłowie może być wzorem porządku. Jest bardziej zadbana niż pozostałe kąpieliska, na które psy nie mają wstępu.

Warto dodać, że pierwszą w Polsce plażę dla czworonogów zorganizował w Świnoujściu Mariusz Fryska, dyrektor tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za co był nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt w 2007 roku. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments