Pies przeszkadza sąsiadowi. Sąd do właścicieli: pozbądźcie się psa


Mieszkaniec Granowa z Zachodniopomorskiem zwrócił się do sądu, bo przeszkadza mu pies sąsiada, który szczeka. Sąd wydał bulwersujący wyrok: nakazał właścicielowi pozbycie się psa.

Paker ma dziewięć lat i jest owczarkiem niemieckim. Od szczenięcia żył w rodzinie Ciastków z Granowa w powiecie Choszczno. Teraz jego obecność, a konkretnie szczekanie, przeszkadza jednemu z sąsiadów.

On całe życie biegał po podwórku – mówi reporterowi portalu TVN 24 Mirosław Ciastek, właściciel Pakera.

Przez dziewięć lat życia Paker innym sąsiadom ze wsi nie przeszkadzał. Zdaniem właściciela to zdrowy, dobrze ułożony, łagodny pies. Wszystko się zmieniło około półtora temu, gdy działkę obok posesji Ciastków kupił Dariusz M. Zamieszkał na niej w przyczepie i wkrótce uznał, że przeszkadza mu szczekanie Pakera. Jak mówi reporterom portalu TVN 24, nie mógł przez nie spać w nocy.

Przeszkadza? Idę do sądu

Postanowił więc wnieść sprawę do sądu. Jak postanowił, tak uczynił. Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Choszcznie. Po jej rozpatrzeniu zapadł wyrok: Ciastkowie mają się pozbyć Pakera z posesji, bo przeszkadza sąsiadowi. Mają też zapłacić mu 2000 zł.

To jest kochany i przyjazny zwierzak. Jak tak można – mówi Jolanta Radomiak, siostra Mirosława Ciastka.

Termin wykonania wyroku już minął. Rodzina Ciastków nie wie, co dalej. Paker – po dziewięciu latach życia na wolności – przebywa teraz stale w boksie. Nie biega już po podwórku.

Przecież go nie uśpię. Serce by mi pękło. W zamknięciu też nie mogę go wiecznie trzymać – mówi Mirosław Ciastek.

Rodzina Ciastków Pakera się nie pozbędzie, ale obawia się oczywiście konsekwencji. Bo postanowienie sądu jest prawomocne, nie ma już możliwości odwołania.

Wciąż są problemy

Mieszkańcy wsi stoją murem za właścicielami Pakera. Uważają, że odkąd pojawił się nowy sąsiad, wciąż są jakieś zatargi. M. stale wzywa z jakichś powodów policję. Przeszkadza mu gdakanie kur i gruchanie gołębi. Jednym z sąsiadów kazał się pozbyć uli z pszczołami. M. z kolei twierdzi, że jest we wsi terroryzowany, bo kazał mieszkańcom usunąć szopy, które częściowo znajdowały się na jego posesji.

Spór między ludźmi doprowadził do tego, że cierpi zwierzak. Cierpi, bo najpierw pokłócili się mieszkańcy wsi, a potem sąd wydał bulwersujący wyrok. Trzymamy kciuki za Pakera i jego opiekunów i przypominamy, że Ustawa o ochronie zwierząt nakazuje spuszczenie psa z łańcucha raz na 12 godzin. W boksie też całego życia zwierzak spędzić nie może.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Gradek
3 lat temu

Jak mozna komus niszczyc tak zycie. Mam na mysli i sasiadow i psa! Sprowadzila sie jedna menda spoleczna i maci na okolo. Ale jak sedzia mogl cos takiego orzec? To dopiero menda lewacka. Pies jest wlasnie od szczekania, a jak panu nie odpowiada to niech sie wyniesie skad przybyl!

Anonim
Anonim
3 lat temu

Gdyby chodzilo o placzace dziecko to tez trzebaby bylo sie go pozbyc?!?! To jest chore ! Sasiad chce wyciagnac odszkodowanie a psem tak naprawde sie nje przejmuje… Tylko sedzia jest jeba*#$@ parowa!

amus1
3 lat temu

Uważam, że każda żywa istota na tej ziemi ma prawo do życia.
A ten osobnik , któremu przeszkadza szczekanie psa do nadaje się na oddział psychiatryczny, psy po prostu szczekają i to wiedzą nawet wiedzą dzieci z przedszkola. Czyli umysł ma poniżej trzech lat. Chrońmy się przed takimi chorymi psychicznie osobnikami bo na miano ludzi nie zasługują!!!!!!! A sędzia jakiś dziwny nie powiem więcej:((((((((((..nie kocha zwierząt ..itd…

Ewmario
Ewmario
3 lat temu

Ludzie. Czy wy sie wsciekliscie? Mieszkam w budynku wielorodzinnym. Sasiadka obok ma kundla. Pracuje co drugi tydzien na noc. I to male bydle cala noc ujada. I jeg ujadanie jest wazniejsze od mojej mozliwosci wyspania sie do pracy? Karać. Sa srodki na uciazliwe szczekanie psa. A jak nie umiecie swoich pupilkow wychowac to zakaz trzymania. Prawa zwierzat to jedno a psi terroryzm to drugie. Albo oddajscie kundla na tresure albo trzymac chomiki.